Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Zespół Szkół Specjalnych w Żninie. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA

GALERIA STARSZYCH ZDJĘĆ

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki

Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA 2016/2017
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM 2016/2017
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA ZAWODOWA 2016/2017
...Użytkowników Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
...Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie...
Zespół Szkół Specjalnych
w Żninie

ul. Mickiewicza 32, 88-400 Żnin,
tel.: (52) 30 20 530, fax: wewnętrzny 33. NIP 562-10-27-222

                  
news: BIPLOGO.jpg

EPUAP - adres Elektronicznej Skrytki Podawczej: /zss_znin/SkrytkaESP 

e-mail:
sekretariat:   zsssekretariat@wp.pl
dyrektor:       zss@znin.pl,  zssznin@szkola.wp.pl
wicedyrektor:  wicedyrzss@wp.pl
SKARGI I WNIOSKI DO DYREKTORA SZKOŁY MOŻNA SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY W DNI ROBOCZE
W GODZINACH 7:30 – 15:30


Informujemy, że w ramach dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej szkoła zakupi podręczniki i ćwiczenia do klas 1, 2, 3, 4, 5 szkoły podstawowej oraz do 1 i 2 gimnazjum na nowy rok szkolny 2016/2017 do obowiązujących zajęć edukacyjnych (również do języków obcych).

ROZKŁADY JAZDY WSZYSTKICH AUTOBUSÓW DOWOŻĄCYCH UCZNIÓW DO I ZE SZKOŁY - proszę kliknąć aby zobaczyć

Administrator strony: Tomasz Jaworski, e-mail: jawor.antom@gmail.com
  salka1@interia.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

W skład Zespołu Szkół wchodzą:
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
Szkoła Zawodowa
Szkoła Przysposabiająca do Pracy

KLIKNIJ... - DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ NOWY ZAWÓD!!!

KLIKNIJ... - PREZENTACJA SZKOłY

PROSZĘ KLIKNĄĆ ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z RAPORTAMI EWALUACJI:

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ - SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ -GIMNAZJUM SPECJALNE

 Images: ekologiczne05.jpgDodane przez tj dnia 15.04.2008 21:18:17 1241 Czytań - Drukuj
...XVI Festyn Integracyjny „Zielone Serduszko” oraz IV Powiatowy Konkurs Wokalny - „Rozśpiewana Wyspa”...
WYDARZENIA 2015/2016

XVI Festyn Integracyjny „Zielone Serduszko”

Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany XVI Festyn Integracyjny „Zielone Serduszko”, podczas którego odbył się I przegląd Piosenki - „Pałacowe Śpiewanki”.

Podczas konkursu zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli wyróżnienia: Angelika Przybyła i Adrian Kuźniarek.

Do konkursu uczniów przygotowała Bianka Urbanowska.

 

 

IV Powiatowy Konkurs Wokalny - „Rozśpiewana Wyspa”

W konkursie, który odbył się 17 czerwca 2016 r w Łabiszynie wystąpili najbardziej utalentowane muzycznie i wokalnie dzieci i młodzież z całego powiatu. Wśród nich znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie: Mariusz Szwed i Dawid Burdelak. Celem konkursu było popularyzowanie śpiewania piosenek, konfrontacja dorobku artystycznego młodych wykonawców, wymiana doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu.

Uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: dorośli – powyżej 16 roku życia – III miejsce zajął uczeń ZSS w Żninie Dawid Burdelak.

Do konkursu uczniów przygotowała Bianka Urbanowska.


Dodane przez tj dnia 23.06.2016 08:41:34 13 Czytań - Drukuj
...Spotkanie w Karnowie...
WYDARZENIA 2015/201610 czerwca 2016 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w III integracyjnym spotkaniu dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną z woj. kujawsko-pomorskiego „Działamy  i odkrywamy” – aktywny dzień w Karnowie dla entuzjastów poznawania świata.

Podczas spotkania uczniowie prezentowali filmiki o swoim mieście w formie przewodnika turystycznego. Następnie wykonywali zadania na terenie szkoły np. zadania przyrodnicze, z zakresu pierwszej pomocy, a następnie w terenie we wsi Karnowo np. u gospodarza, mechanika samochodowego, w sklepie. W spotkaniu uczestniczyło 20 drużyn. Spotkanie odbyło się pod patronatem: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Opiekunami uczniów były nauczycielki Małgorzata Dytman, Elżbieta Ziółkowska. Prezentację multimedialną uczniowie przygotowali pod okiem nauczycielki Ewy Mielcarzewicz.

Spotkanie było wspaniałą okazją do zabawy, nauki i poznawania środowiska społeczno-przyrodniczego naszego województwa.

news: karnowo2016.jpg


Dodane przez tj dnia 16.06.2016 09:50:05 12 Czytań - Drukuj
...Zlot harcerzy Hufca Pałuki Ognik 2016...
WYDARZENIA 2015/2016W dniach 10 i 11 czerwca harcerze 17 DH NS im. Janusza Korczaka wzięli udział w corocznym Zlocie w Smerzynie.
Galeria zdjęć ze Zlotu - proszę klinkćć tutaj...

Dodane przez tj dnia 13.06.2016 12:57:05 14 Czytań - Drukuj
...Nasza Planeta...

Dodane przez tj dnia 13.06.2016 12:56:40 12 Czytań - Drukuj
...„Pod Żaglami …uczymy się żyć”...
WYDARZENIA 2015/2016

W dniach 05 do 08 maja 2016 roku w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Pucku  pod opieką drużynowych hm Grażyny Sawickiej oraz pwd Tomasza Jaworskiego przebywało ośmiu harcerzy 17 drużyny ZHP  Nieprzetartego Szlaku im Janusza Korczaka.

Czterodniowy pobyt  był możliwy dzięki  realizacji  oferty zadania publicznego pt „Pod Żaglami …uczymy się żyć”.  złożonej przez organizację pozarządową Stowarzyszenie Sympatyków Harcerstwa Żnińskiego  i zakwalifikowanej przez  Starostwo Powiatowe w Żninie. Jej beneficjentami byli niepełnosprawni uczestnicy, uczniowie  Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie.

Kilka dni poza domem było szansą na integrację w naturalnych warunkach,  nabycie nowych umiejętności i rozwój społeczny. Dzięki wsparciu Fucdacji Dum Spiro Spero z Bydgoszczy wśród wielu atrakcji nie zabrakło miejsca na zajęcia  rehabilitacyjne:  siatkówkę plażową, zajęcia na siłowni, partię kręgli, spacery.

Podczas zajęć edukacyjnych harcerze obserwowali w wadach zatoki Puckiej organizmy żywe i roślinność. Poznając tajniki żeglarstwa wiązali węzły żeglarskie i uczyli się zespołowej   odpowiedzialności niezbędnej podczas żeglowania łodzią typu PUCK..

Uczestnictwo w tego typu zajęciach dostarcza im wielu niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji. Obserwacja malowniczych pejzaży przy blasku zachodzącego słońca to dla dzieci z dysfunkcjami okazja do kształtowania wrażliwości estetycznej.

Jak podają instruktorzy: od ośmiu lat pozyskujemy środki by organizować zajęcia w formie wyjazdowej,  by w naturalny sposób uczyć naszych podopiecznych żyć i pokonywać pojawiające się przeciwności. Kilkugodzinna podróż z czterema przesiadkami i sukcesy osiągnięte  podczas realizowanych zajęć to sposób na podniesienie samooceny...

Galeria zdjęć z Pucka - proszę kliknąć tutaj...


Dodane przez tj dnia 10.06.2016 11:31:24 15 Czytań - Drukuj
...Dzirń Matki...
WYDARZENIA 2015/2016

26 maja to jeden z najpiękniejszych dni w roku: Dzień Matki. W tym dniu wszystkie mamy obdarzone są szczególnymi dowodami miłości. W naszej szkole, również odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Zaproszonym mamom, uczniowie zaprezentowali montaż słowno -muzyczny, później zaproszono mamy do wspólnej zabawy plastyczno -technicznej. Nie zabrakło wesołych nutek, bowiem najmłodsi, przy użyciu komputera i tablicy interaktywnej, prezentowali znane szlagiery polskich wykonawców. Dziękujemy naszym mamom za wszystko i składamy im najpiękniejsze życzenia.

news: mamyujanki.jpg

news: mamyjanki2.jpg


Dodane przez tj dnia 09.06.2016 09:21:39 18 Czytań - Drukuj
...KONKURS W KARNOWIE...
WYDARZENIA 2015/2016

24 maja 2016r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w VII edycji międzyszkolnego konkursu pod patronatem Starosty Nakielskiego pn. „Mistrz Klawiatury”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: Internet uczy i bawi.

Celem konkursu było:

-rozwijanie zainteresowań uczniów oraz doskonalenie umiejętności obsługi komputera oraz programów komputerowych

-popularyzacja programów komputerowych do nauki i zabawy

-aktywizacja uczniów w środowisku szkolnym i pozaszkolnym.

Nasi uczniowie zajęli IV miejsce. Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele: Małgorzata Dytman i Tomasz Jaworski


Dodane przez tj dnia 04.06.2016 19:55:57 15 Czytań - Drukuj
...Konkurs w KORONOWIE...
WYDARZENIA 2015/2016

11 maja 2016r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Żninie, brali udział w międzyszkolnym konkursie pt. „Zdrowo jem, zdrowo żyję” w Koronowie. Konkurs dotyczył tematyki zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Była to wspaniała okazja do kolejnego spotkania z rówieśnikami z różnych placówek m.in. z Bydgoszczy, Szubina, Karnowa, Koronowa. Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki Lilianna Kwaśniewska i Elżbieta Ziółkowska.


Dodane przez tj dnia 04.06.2016 19:54:57 17 Czytań - Drukuj
...Konkurs: „Przez zielone okulary”...
WYDARZENIA 2015/2016

19 maja 2016 w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbyła się VIII edycja międzyszkolnego konkursu przeznaczonego dla uczniów Szkół Przysposabiających do Pracy z województwa kujawsko-pomorskiego pn. „Przez zielone okulary”. Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej- uczniowie rozwiązywali test oraz części praktycznej- w tym roku były to ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy – które prowadziła pani Magdalena Czaplicka. Uczestniczyła młodzież z 6 placówek: Karnowa, Koronowa, Szubina, Bydgoszczy, Szerzaw i  Torunia. Konkurs odbył się przy udziale sponsorów: Novago Żnin Sp. z o.o., PSS Żnin, Z.U.H. „Alga” Bydgoszcz, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gąsawa, Bricomarche Żnin. Konkurs zorganizowały nauczycielki Małgorzata Dytman i Elżbieta Ziółkowska. Konkurs był doskonałą okazją do spotkania się młodzieży z różnym stopniem niepełnosprawności i wymiany doświadczeń między nauczycielami.

news: konkursprzezzieloneokullary.jpg


Dodane przez tj dnia 31.05.2016 09:06:59 19 Czytań - Drukuj
...XIII Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych...
WYDARZENIA 2015/2016Dnia 12 maja 2016 roku zostaliśmy zaproszeni po raz kolejny do udziału w XIII Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbywała się na żnińskim stadionie. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że doskonale bawiliśmy się na tej imprezie plenerowej. Program był bardzo atrakcyjny. Uczniowie naszej szkoły chętnie brali udział w proponowanych zajęciach integracyjno-rekreacyjnych i zabawach sportowych. Odbywały się pokazy sprzętu rolniczego, strażackiego, policyjnego, modeli latających i orgiami. Atrakcją dla naszych uczniów były pojazdy straży i policji, które mogli obejrzeć z bliska, posiedzieć w nich, przymierzyć stroje i posłuchać sygnałów dźwiękowych. Można było też strzelać z wiatrówki, zrobić sobie tatuaż, pomalować twarz czy wziąć udział w zawodach wędkarskich w łowieniu na sucho. Jak zawsze popularnością cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał nagrodę. Impreza była okazją do spotkania absolwentów szkoły oraz kolegów i koleżanek z innych placówek.
Opiekunami w czasie imprezy były panie: M. Małecka,  D. Piechowiak-Jasińska, L. Kwaśniewska i M. Dytman.

Dodane przez tj dnia 31.05.2016 09:04:51 17 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>
...Losowa fotografia...
...Ostatnie Artykuły...
Aneta Golczyk- Szypo...
Trudne zachowania dz...
Małgorzata Dytman, M...
Katarzyna Siwak: Muz...
Scenariusz indywidua...
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2015/2016
kontakt:
jawor.antom@gmail.com