Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Zespół Szkół Specjalnych w Żninie. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA

GALERIE ZDJĘĆ

GALERIA STARSZYCH ZDJĘĆ

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki

Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA 2014/2015
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM 2014/2015
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA ZAWODOWA 2014/2015
...Użytkowników Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
...Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie...
Zespół Szkół Specjalnych w Żninie

ul. Mickiewicza 32, 88-400 Żnin,
tel.: (52) 30 20 530, fax: wewnętrzny 33. NIP 562-10-27-222

e-mail:
sekretariat:   zsssekretariat@wp.pl
dyrektor:       zss@znin.pl,  zssznin@szkola.wp.pl
wicedyrektor:  wicedyrzss@wp.pl


Administrator strony: Tomasz Jaworski, e-mail: jawor.antom@gmail.com
  salka1@interia.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

W skład Zespołu Szkół wchodzą:
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
Szkoła Zawodowa
Szkoła Przysposabiająca do Pracy

KLIKNIJ... - DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ NOWY ZAWÓD!!!

KLIKNIJ... - PREZENTACJA SZKOłY

PROSZĘ KLIKNĄĆ ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z RAPORTAMI EWALUACJI:

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ - SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ -GIMNAZJUM SPECJALNE

 Images: ekologiczne05.jpg

Dodane przez tj dnia 15.04.2008 21:18:17 976 Czytań - Drukuj
...Święto Latawca...

Dodane przez tj dnia 19.11.2014 12:33:11 0 Komentarzy - 6 Czytań - Drukuj
...Akcje: „Zdrowie na talerzu” oraz „Śniadanie daje moc”...
WYDARZENIA 2014/2015

Dnia 17 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna edycja programu edukacyjnego przeznaczonego dla uczniów szkoły podstawowej „Zdrowie na talerzu”. W tym roku również połączona z ogólnopolską akcją „Śniadanie daje moc”. Podczas zajęć uczniowie utrwalali sobie wiadomości o zdrowym stylu życia i odżywiania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego też wspólnie z uczniami przygotowaliśmy smaczne i zdrowe kanapki kolorowe. Dzięki temu uczniowie mieli energię do nauki oraz siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Zajęcia przygotowały nauczycielki M.Dytman, A.Kobusińska, J.Witkowska.

news: zdrowienatalerzu2014.jpgDodane przez tj dnia 19.11.2014 12:10:16 0 Czytań - Drukuj
...Jakub Popielarz laureatem wojewódzkiego konkursu plastyczno-fotograficznego pt. „Moje Pejzaże"...
WYDARZENIA 2014/2015

Uczeń Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy Zespole Szkół Specjalnych w Żninie Jakub Popielarz został laureatem wojewódzkiego konkursu plastyczno-fotograficznego pt. „Moje Pejzaże". Piękno Ziemi Kujawsko-Pomorskiej” pod Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego. Konkurs skierowany był do osób niepełnosprawnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności różnego typu.

Udział w konkursie był okazją do twórczej aktywności Uczestników, a pokonkursowa wystawa prac w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu umożliwiła zaprezentowanie szerszej publiczności owoców wrażliwości estetycznej Uczestników i ich kreatywności w podejściu do proponowanego tematu.

Prace plastyczne i fotograficzne były rozpatrywane w następujących kategoriach: 1. szkoły podstawowe 2.szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne 3.szkoły i inne placówki dla dorosłych.

Jakub Popielarz zajął I miejsce w kategorii: fotografia.  Pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową odebrał na uroczystej Gali w czwartek 13 listopada w Sali Widowiskowej Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Po uroczystości wręczenia nagród i dyplomów w Urzędzie Marszałkowskim na 1. piętrze zostały pokazane wszystkie zwycięskie prace.

news: popielarzkuba1miejsce.jpg

 


Dodane przez tj dnia 19.11.2014 11:35:08 2 Czytań - Drukuj
...2014 - LISTOPAD. MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ...
SPORT

Dnia 6.11.2014 w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Żninie odbyły się   MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ SPECJALNYCH.

                Patronat nad imprezą objął  Starosta Żniński Pan Zbigniew Jaszczuk. Otwarcia dokonał wice starosta Pan Andrzej Hłond..

Na Pałuki zjechało 12 drużyn. Rozgrywki toczyły się w trzech grupach po cztery zespoły.

Kolejność w pierwszej grupie wyglądała następująco:

1.  GRUDZIĄDZ

2.  CHEŁMŻA

3.  GOLUB DOBRZYŃ

4.  KCYNIA

W grupie drugiej:

1.     INOWROCŁAW

2.     KCYNIA

3.     SZERZAWY

4.     CHEŁMŻA

W grupie trzeciej:

1.     TUCHOLA

2.     ŻNIN

3.     SZUBIN

4.     BYDGOSZCZ

 

Następnie rywalizacja toczyła się w grupie finałowej w której znaleźli się zwycięscy poszczególnych grup. Po zaciętych meczach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

1. INOWROCŁAW 2. GOLUB DOBRZYŃ 3. ŚWIECIE 4. BIELICE 5. CHEŁMŻA     6. ŻNIN 7. GOLUB DOBRZYŃ 8. SZUBIN 9. KORONOWO 10. BYDGOSZCZ 11. SZERZAWY 12. KCYNIA 

                Puchary wręczał Starosta Pan  Zbigniew Jaszczuk sześć piłek przekazał delegat Okręgowego Związku Piłki Nożnej Pan Kazimierz Jańczak.  Najlepszym zawodnikiem turnieju został Cetnarowicz  z Inowrocławia

                Drużyna ze Żnina wystąpiła w składzie: Paweł Szczepański, Rafał Napierała, Sebastian Ciaciuch, Mateusz Świtała, Rafał Piechowiak, Łukasz Pawlak, Przemysław Swędrowski, Radosław Sierschuła, Bartłomiej Stachowski. Opiekunami Drużyny byli Piotr Przywara oraz Dariusz Wałecki.

                Organizatorzy – Zespół Szkół Specjalnych ze Żnina  oraz Starostwo Powiatowe podziękowali sponsorom PEPSI- COLA ŻNIN, RESTAURACJI ,,MARTINA’’, FIRMA ,,MAKO’’, Zakład Masarski Tadeusz Jasiński oraz sędziom: Januszowi Kuśnierkowi i Hubertowi Dojasiowi za pomoc w organizacji imprezy.

news: zawodyhala.jpg


Dodane przez tj dnia 19.11.2014 09:39:54 2 Czytań - Drukuj
...VIII Mistrzostwa Polski ZSS „Sprawni Razem” w warcabach...
WYDARZENIA 2014/2015

W dniach 7-9. 11.br. zawodnicy Szkolnej Ligi Gier „Warcaby i Szachy” działającej w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie wzięli udział w VIII Mistrzostwach Polski ZSS „Sprawni Razem” w warcabach 64-polowych w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie). Po przejściu eliminacji wojewódzkich w Chełmży dnia 28.10.br., reprezentowali oni nasze województwo w dwóch drużynach. W kategorii do lat 16 Patryk Kijewski i Remigiusz Jurski (ZSS Żnin) oraz Damian Dase (SOSW Szerzawy), w kategorii powyżej lat 16 Oktawia Szczepańska i Paweł Szczepański (ZSS Żnin) oraz Przemysław Borowicz (ZSZ nr 5 Bydgoszcz). Indywidualnie Przemysław Borowicz zajął II miejsce, a w turnieju drużynowym na 13 zespołów zawodnicy zdobyli IV i XI miejsce w turnieju głównym oraz V i X miejsce w turnieju systemem Blitza.

Opiekunem koła „Warcaby i Szachy” w ZSS w Żninie jest nauczyciel Tomasz Wierski.

news: mistrzostwawarcabyy.jpg


Dodane przez tj dnia 19.11.2014 08:49:19 0 Czytań - Drukuj
...Realizacja zadań grantowych:„Czy tu ? Czy tam? Harcerską radość wciąż mam…” - 2014 r...
WYDARZENIA 2014/2015

Od kwietnia 2014 r do października 2014 r. harcerze 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku im Janusza Korczaka działającej przy Zespole Szkół Specjalnych realizowali pod kierunkiem dh hm. Grażyny Sawickiej i dh pwd. Tomasza Jaworskiego zadania grantu oświatowego „Czy tu ? Czy tam? Harcerską radość wciąż mam…” Stanowił on kontynuację grantów „Ruszamy z  Nieprzetartym Szlakiem”  z  2010,  2011 i 2012  roku.

- Podczas spotkania integracyjnego z zaprzyjaźnioną drużyną ZHP NS uczestnicy poznali atrakcyjne miejsca i zabytki miasta Świecia. Największe wrażenie zrobiło na wszystkich zwiedzanie ruin krzyżackiego zamku. W pamięci harcerzy pozostaje instruktorka, drużynowa 6 Grunwaldzkiej Drużyny Nieprzetartego Szlaku Włóczykije ze Świecia,  dh Joanna Dworzecka- Miszkiewicz, która w dniu 02 stycznia 2014 roku odeszła na wieczną służbę. Na jej grobie harcerze złożyli kwiaty i oddali hołd. Wspólne śpiewanie piosenek harcerskich, pląsy, zabawy ruchowe oraz smaczny poczęstunek uwieńczyły integracyjną zbiórkę harcerską na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu, na ul. Paderewskiego 5a.

- Zadania grantowe harcerze realizowali również podczas pobytu na XLVIII  Integracyjnym Zlocie Drużyn ZHP NS w Funce we wrześniu 2014 roku. Z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach terenowych „Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna: Piękno Borów Tucholskich” podczas której rozpoznawali podstawowe gatunki roślin i zwierząt, zobaczyli piękne krajobrazy i tereny wokół jeziora Charzykowskiego. Podczas wycieczki do Chojnic, zobaczyli m.in. zabytkowe miejsca: Bramę Człuchowską, Baszty: Wronią, Kurzą Stopę, Szewska oraz Więzienną, Dom Szewski, Rynek i Ratusz z  1902 roku, Barokowy Kościół oo Jezuitów z 1744r.


Dodane przez tj dnia 13.11.2014 09:18:13 0 Komentarzy - 8 Czytań - Drukuj
...Święto Niepodległości...

Dodane przez tj dnia 12.11.2014 11:42:08 3 Czytań - Drukuj
...ZLOT HARCERZY NIEPRZETARTEGO SZLAKU W FUNCE. WRZESIEŃ 2014...
WYDARZENIA 2014/2015W dniach 15 - 19 września harcerze 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka uczestniczyli w Zlocie NS w Funce. Jak co roku młodzież brała udział w zajęciach z łączności, pierwszej pomocy, entomologii, kynoterapii, historii, zajęciach na basenie.


Dodane przez tj dnia 22.09.2014 09:53:57 13 Czytań - Drukuj
...Turnus rehabilitacyjny w Rabce Zdroju...
WYDARZENIA 2014/2015

W dniach  od 26 sierpnia  do 6 września 2014 grupa uczniów ZSS w Żninie wraz z rodzicami przebywała na dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Rabce-Zdroju  w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym ,, Żuraw”.

Pobyt na turnusie oprócz uczestnictwa w  zajęciach rehabilitacyjnych stanowił okazję do bogacenia doświadczeń, przeżyć, samodzielności i rozwijania funkcjonowania dzieci niepełnosprawnych w środowisku innym niż domowe lub szkolne. Uczestnicy turnusu w wolnych chwilach zwiedzali Kraków, Zakopane, Pieniny, poznawali kulturę i sztukę góralską oraz liczne  atrakcje regionu. Dla rodziców wyjazd do Rabki-Zdroju sprzyjał  wzajemnej integracji i wymianie doświadczeń, oderwaniu się od codzienności.

     Zorganizowanie turnusu było możliwe dzięki dofinansowaniu uzyskanego z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żninie. Niestety z uwagi na ograniczenia finansowe nie wszyscy chętni uczniowie mogli skorzystać z proponowanego wyjazdu. Wspomagająca organizacyjnie działania rodziców nauczycielka  Anna Jaworska liczy, że w następnym roku uda się wyjechać wszystkim chętnym.

news: turnusrabka2014.jpg


Dodane przez tj dnia 10.09.2014 08:49:58 21 Czytań - Drukuj
...Turnus rehabilitacyjny w Sopocie...
WYDARZENIA 2014/2015

W dniach 31. 08.12014 – 06.09. 2014 dwunastu uczniów - harcerzy z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie wzięło udział w turnusie rehabilitacyjnym w Sanatorium Kamienny Potok w Sopocie. Po konsultacji lekarskiej każdy uczestnik został zakwalifikowany na zabiegi rehabilitacyjne, które odbywały się codziennie przez cały okres pobytu.

Oprócz zajęć rehabilitacyjnych uczniowie brali udział w wycieczkach edukacyjnych do: Oceanarium Gdyńskiego, Centrum Nauki Experyment w Gdyni, na Westerplatte, statkiem po porcie w Gdańsku.

Czas wolny kuracjusze spędzali na zajęciach integracyjnych: dyskotekach, kręgielni, Aqua Parku, spacerach nad morzem.

Organizatorami byli nauczyciele  ZSS –  instruktorzy ZHP Nieprzetartego Szlaku Grażyna Sawicka, Tomasz Jaworski, Pani Prezes Fundacji Dum Spiro Spero Katarzyna Zwierzchowska oraz Pani Ewa Piwecka - prezes Stowarzyszenia Sympatyków Harcerstwa Żnińskiego

Turnus odbył się przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sympatyków Harcerstwa Żnińskiego. Główni sponsorzy to: TVP – środki pozyskane z programu Reklama Dzieciom. Szczególne podziękowania za wsparcie uczestnicy i organizatorzy kierują dla Starosty Żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka i Wicestarosty Żnińskiego Andrzeja Hłonda oraz członków Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Żninie.

GALERIA ZDJĘĆ Z TURNUSU - KLIKNIJ ABY OBEJRZEĆ


Dodane przez tj dnia 09.09.2014 13:17:49 18 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 22 1 2 3 4 > >>
...Losowa fotografia...
...Ostatnie Artykuły...
Śmiało w przyszłość ...
Scenariusz indywidua...
Konspekt lekcji. TEM...
Scenariusz lekcji - ...
Scenariusz lekcji - ...
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2014/2015
kontakt: salka1@interia.pl
jawor.antom@gmail.com