Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Zespół Szkół Specjalnych w Żninie. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA

GALERIE ZDJĘĆ

GALERIA STARSZYCH ZDJĘĆ

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki

Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA 2014/2015
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM 2014/2015
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA ZAWODOWA 2014/2015
...Użytkowników Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
...Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie...
Zespół Szkół Specjalnych w Żninie

ul. Mickiewicza 32, 88-400 Żnin,
tel.: (52) 30 20 530, fax: wewnętrzny 33. NIP 562-10-27-222

e-mail:
sekretariat:   zsssekretariat@wp.pl
dyrektor:       zss@znin.pl,  zssznin@szkola.wp.pl
wicedyrektor:  wicedyrzss@wp.pl


Administrator strony: Tomasz Jaworski, e-mail: jawor.antom@gmail.com
  salka1@interia.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

W skład Zespołu Szkół wchodzą:
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
Szkoła Zawodowa
Szkoła Przysposabiająca do Pracy

KLIKNIJ... - DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ NOWY ZAWÓD!!!

KLIKNIJ... - PREZENTACJA SZKOłY

PROSZĘ KLIKNĄĆ ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z RAPORTAMI EWALUACJI:

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ - SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ -GIMNAZJUM SPECJALNE

 Images: ekologiczne05.jpg

Dodane przez tj dnia 15.04.2008 21:18:17 998 Czytań - Drukuj
...Koncert kolęd i pastorałek...

Dodane przez tj dnia 29.01.2015 10:00:47 0 Czytań - Drukuj
...Misjonarz ks. Marian Zalewski z opowieściami w naszej szkole...
WYDARZENIA 2014/2015

12 stycznia 2015 r. odwiedził nas ważny gość. Był nim misjonarz ks. Marian Zalewski. Pochodzi z Kcyni i przez ponad 20 lat pracował na misjach w Papui Nowej Gwinei. Na spotkaniu ksiądz przybliżył nam życie i zwyczaje mieszkającej tam ludności. Z radością stwierdzam, że nasi uczniowie byli bardzo ciekawi tego czym ksiądz się tam zajmował. Zadawali bardzo szczegółowe pytania. Kolejnym przystankiem na misyjnych drogach naszego wtorkowego gościa będzie równie odległa jak egzotyczna Jamajka.

Życzymy ks. Marianowi dużo siły i odwagi w jakże niełatwym ewangelizowaniu. Misjonarza zaprosiła w progi szkoły pani Violetta Czekaj.

news: misjonarzwnaszejszkole.jpg


Dodane przez tj dnia 16.01.2015 08:24:38 5 Czytań - Drukuj
...Jasełka szkolne 1024...
WYDARZENIA 2014/2015

W ostatnim dniu nauki to jest 19XII  przed świętami Bożego Narodzenia 20-sto osobowa grupa uczniów zaprezentowała społeczności szkolnej przygotowywaną od kilku tygodni sztukę bożonarodzeniową pt. ''Ziarenka czułości". Uczniowie opowieść o historii pierwszych rodziców oraz o historii Świąt Bożego Narodzenia połączyli z czasami współczesnymi. Ukazali piękno i radość wspólnego przeżywania świątecznego czasu, a także wskazali zagrożenia deformujące istotę świąt, jakie niesie cywilizacja i konsumpcyjny styl życia. Znamienna była scena, w której mały chłopiec szuka w codziennej rzeczywistości jedynie zawartej w tytule czułości i zainteresowania rodziców. Ci w pogoni za pieniądzem nie zawsze są mu w stanie ją zapewnić. Owa czułość jest najlepszym i najważniejszym prezentem dla dziecka nie tylko w święta, ale w życiu codziennym.

Ksiądz proboszcz Stanisław Talaczyński nie krył podziwu dla występujących uczniów . Przyznał , że za każdym razem jest miło  w szkole zaskakiwany poziomem przygotowywanych przedstawień. Pomysłodawczynią i reżyserem jasełek była pani Violetta Czekaj. Oprawę muzyczną przygotowała pani Kasia Siwak wraz z zespołem muzykujących nauczycieli to jest :pani Ola Kobusińska, pan Robert Szypowski oraz pan Tomek Jaworski . Szopkę zbudował z uczniami pan Jarek Kobusiński. Po przedstawieniu życzenia uczniom i nauczycielom złożyli dyrektor Grzegorz Koziełek i ks. proboszcz Stanisław Talaczyński , którzy symbolicznie podzielili się  również opłatkiem. Dzięki
przychylności i otwartemu sercu wielu ludzi, wszyscy uczniowie otrzymali upominki, po czym udali się do klas na spotkania przy stole.

news: jaselka2014.jpg


Dodane przez tj dnia 07.01.2015 11:23:52 8 Czytań - Drukuj
...WYJAZD PO BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU...
WYDARZENIA 2014/2015Jak co roku harcerze 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku im. J. Korczaka działającej w naszej szkole wyruszyli po Betlejemskie Światło Pokoju.
Harcerze wzięli udział w wycieczce do Term w Bukowinie Tatrzańskiej, zwiedzali znane miejsca w Zakopanem oraz uczestniczyli w harcerskiej miejskiej grze ulicznej.
W niedzielę 14 grudnia o godz. 9.00 w miejscowości Svit koło Popradu, w kościele pw. św. Józefa skauci słowaccy przekazali ZHP Betlejemskie Światło Pokoju. W mszy świętej wzięło udział około 1 000 uczestników Betlejemskiego Zlotu. 
Przywiezione Światło harcerze rozdawali w urzędach, instytucjach publicznych naszego miasta i powiatu.
Drużyna naszej szkoły udała się na tę uroczystość dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Dum Spiro Spero działającej w Bydgoszczy.

ZDJĘCIA Z WYPRAWY - PROSZĘ KLIKNĄĆ W TEN TEKST !

Po przyjeździe tradycyjnie patrol 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku przekazał Betlejemskie Światło Pokoju w instytucjach: Starostwie Powiatowym w Żninie - na ręce Pana Starosty Żnińskiego, w Urzędzie Miejskim na ręce pana Burmistrza Żnina oraz w instytucjach na ręce dyrekcji: Banku Spółdzielczego "Pałuki", Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowym Domu Samopomocy w Żninie, Pałuckiego Centrum Zdrowia, Domu Kultury, Muzeum Ziemi Pałuckiej, Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie, Hotelu Martina, Radia Żnin, Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie oraz proboszczom parafii: NMP Królowej Polski w Żninie oraz Św. Floriana w Żninie.

ZDJĘCIA - PROSZĘ KLIKNĄĆ W TEN TEKST !


Dodane przez tj dnia 02.01.2015 10:05:51 9 Czytań - Drukuj
...MIKOŁAJKOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY...
WYDARZENIA 2014/2015Dnia 5 grudnia odbył się w naszej szkole mikołajkowy kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz uczniów klasy II i III zespołów edukacyjno - terapeutycznych. 
Podczas kiermaszu prezentowano stroiki świąteczne, choinki z szyszek, makaronu, żołędzi, wianki, kartki świąteczne, ozdoby z drewna, obrazki. Wszystkie przygotowane dekoracje bardzo podobały się zarówno kupującym jak i oglądającym. Prace powstawały pod kierunkiem nauczycielek: M. Dytman, L. Kwaśniewskiej, D. Piechowiak - Jaśińskiej, E. Źiółkowskiej.

Dodane przez tj dnia 02.01.2015 09:56:57 8 Czytań - Drukuj
...Integracyjne Mikołajki 2014...
WYDARZENIA 2014/2015

W dniu 4 grudnia w Żnińskim Domu Kultury odbyły się " Integracyjne Mikołajki 2014". W uroczystości brali udział uczniowie ZSS oraz uczestnicy żnińskiego Środowiskowego Domu Samopomocy. Imprezę uświetnił występ rodziców uczniów z naszej szkoły. Wszyscy wspaniale się bawili, wspólnie śpiewając piosenki o tematyce świątecznej i zimowej.  Nie zabrakło Mikołaja, który częstował dzieci słodyczami. Organizacją Mikołajek zajęli się nauczyciele: Ewa Dobosz, Katarzyna Siwak, Piotr Przywara, Tomasz Jaworski oraz Piotr Pryka ze ŚDS. 


Dodane przez tj dnia 05.12.2014 10:27:19 25 Czytań - Drukuj
...2014 Unihokej - Znów o krok od podium...
SPORT

Znów o krok od podium.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych ze Żnina reprezentowali województwo kujawsko pomorskie na Ogólnopolskim Turnieju  Unihokeja Szkół Specjalnych odbywających się w Elblągu.

W turnieju uczestniczyło osiem zespołów z całej Polski, zespoły podzielone były na dwie grupy z których dwie najlepsze przechodziły do następnej fazy. Chłopcy ze Żnina koncertowo zagrali swoje mecze grupowe wygrywając kolejno z zespołem województwa świętokrzyskim 3:0, wielkopolskiego 1:0 oraz zremisowali 1:1 z reprezentacją województwa lubuskiego awansując do kolejnej fazy z pierwszego miejsca w grupie.

Do grupy finałowej awansowały ponadto reprezentacje województw warmińsko mazurskiego, zachodniopomorskiego oraz lubelskiego.

Tu nasi hokeiści wyraźnie ulegli wszystkim zespołom ulegając 0:5 z Elblągiem, 0:3 z Lublinem oraz 1:3 z Pyrzycami, ostatecznie zajmując czwarte miejsce w mistrzostwach. Skład naszej reprezentacji: Dawid Witkowski(bramkarz),  Mateusz Świtała, Mariusz Łuczka, Bartłomiej Stachowski, Łukasz Stachowski, Sebastian Ciaciuch, Paweł Szczepański. Opiekunami byli Dariusz Wałecki oraz Piotr Przywara.

news: unihokej2014.jpg


Dodane przez tj dnia 28.11.2014 12:25:58 19 Czytań - Drukuj
...Andrzejkowe wróżby...

Dodane przez tj dnia 28.11.2014 12:00:24 21 Czytań - Drukuj
...Bądź widoczny na drodze...
WYDARZENIA 2014/2015
UWAGA !!! PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE !!!

NOSZĄC ELEMENTY ODBLASKOWE ZAWSZE ZWIĘKSZASZ SWOJĄ WIDOCZNOŚĆ JAKO UŻYTKOWNIK RUCHU DROGOWEGO.

news: pracakonkursowa.jpg

Dodane przez tj dnia 27.11.2014 08:37:21 18 Czytań - Drukuj
...Święto Latawca...
WYDARZENIA 2014/2015
W dniu 18 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na " Najbardziej pomysłowy latawiec". W konkursie uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Latawce wykonywane były na lekcjach techniki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody i słodycze. Wyróżnienie otrzymały prace indywidualne wykonane przez: Patryka Kijewskiego, Jakuba Popielarza i Zuzannę Bałażyk.
Organizacją konkursu zajęły się nauczycielki: Aneta Szypowska, Ewa Dobosz, Monika Kuras i Magdalena Czaplicka.

GALERIA ZDJĘĆ LATAWCÓW ORAZ ICH TWÓRCÓW - PROSZĘ KLIKNĄĆ ABY OBEJRZEĆ !

Dodane przez tj dnia 19.11.2014 12:33:11 27 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 23 1 2 3 4 > >>
...Losowa fotografia...
...Ostatnie Artykuły...
Śmiało w przyszłość ...
Scenariusz indywidua...
Konspekt lekcji. TEM...
Scenariusz lekcji - ...
Scenariusz lekcji - ...
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2014/2015
kontakt: salka1@interia.pl
jawor.antom@gmail.com