Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Zespół Szkół Specjalnych w Żninie. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA

GALERIE ZDJĘĆ

GALERIA STARSZYCH ZDJĘĆ

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki

Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA 2014/2015
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM 2014/2015
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA ZAWODOWA 2014/2015
...Użytkowników Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
...Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie...
Zespół Szkół Specjalnych w Żninie

ul. Mickiewicza 32, 88-400 Żnin,
tel.: (52) 30 20 530, fax: wewnętrzny 33. NIP 562-10-27-222

e-mail:
sekretariat:   zsssekretariat@wp.pl
dyrektor:       zss@znin.pl,  zssznin@szkola.wp.pl
wicedyrektor:  wicedyrzss@wp.pl


Administrator strony: Tomasz Jaworski, e-mail: jawor.antom@gmail.com
  salka1@interia.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

W skład Zespołu Szkół wchodzą:
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
Szkoła Zawodowa
Szkoła Przysposabiająca do Pracy

KLIKNIJ... - DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ NOWY ZAWÓD!!!

KLIKNIJ... - PREZENTACJA SZKOłY

PROSZĘ KLIKNĄĆ ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z RAPORTAMI EWALUACJI:

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ - SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ -GIMNAZJUM SPECJALNE

 Images: ekologiczne05.jpg

Dodane przez tj dnia 15.04.2008 21:18:17 1048 Czytań - Drukuj
...Ania Baranek - osiągnięcia sportowe...
WYDARZENIA 2014/2015

     Ania Baranek jest uczennicą klasy III PDP w ZSS w Żninie.

Ania przez wszystkie lata nauki reprezentowała naszą szkołę na zawodach sportowych zajmując czołowe miejsca i zdobywając medale.

Uzbierała bogatą kolekcję medali, które są wynikiem jej sportowych osiągnięć głównie w lekkiej atletyce i unihokeju.

Jest jedyną dziewczyną w szkole, która może się pochwalić takimi sportowymi sukcesami.

W związku z tym nauczyciele uczący Anię tj. Małgorzata Dytman, Małgorzata Małecka i Piotr Przywara, postanowili przedstawić i przypomnieć wszystkim jej osiągnięcia organizując wystawę medali i dyplomów uczennicy.

W czerwcu Ania kończy szkołę i zorganizowana wystawa jest uwieńczeniem jej sukcesów. Aniu, gratulujemy !!!

news: AniaBaranek.jpg


Dodane przez tj dnia 06.05.2015 08:15:09 0 Czytań - Drukuj
...Żnińska Wiosna Warcabowa w ZSS...
WYDARZENIA 2014/2015news: warcaby.jpg
Galeria z zawodów warcabowych - proszę kliknąć w zdjęcie powyżej.

       Dnia 29.04.2015 w ZSS w Żninie odbyła się I edycja Międzyszkolnego Turnieju Warcabowego "Żnińska Wiosna Warcabowa" o Puchar Starosty Żnińskiego. Turniej rozgrywany był w 3 kategoriach: 1 - młodszej: urodzeni w 1999 i młodsi, 2 - starszej: urodzeni 1998 i starsi, 3 - w kategorii dla najlepszej drużyny. Łącznie wzięło udział w turnieju 28 zawodników z placówek, szkół i ośrodków wychowawczych dla osób niepełnosprawnych.

W kategorii młodszej indywidualnie:
I miejsce: Remigiusz Jurski ZSS Żnin
II miejsce Patryk Kijewski ZSS Żnin
III miejsce Damian Dase ZPS Szerzawy

W kategorii młodszej drużynowo:
I miejsce: ZSS Żnin
II miejsce: ZPS Szerzawy
III miejsce ŚP-W Strzelno

W kategorii starszej indywidualnie:
I miejsce: Mateusz Furmańczyk ŚP-W Strzelno
II miejsce: Sylwia Trzebuniak ZPS Szerzawy
III miejsce: Bartłomiej Błaszczak ŚP-W Strzelno
W kategorii starszej drużynowo:
I miejsce: ZSS Żnin
II miejsce:  ŚP-W Strzelno
III miejsce: ZPS Szerzawy

       Najlepszą drużyną turnieju została drużyna ZSS Żnin i otrzymała pamiątkowy puchar oraz nagrody rzeczowe.
Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy i nagrody rzeczowe, a także nagrody promocji Powiatu Żnińskiego. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki i nagrody rzeczowe. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy. W turnieju o Puchar Starosty Żnińskiego nagrody wręczali Wicestarosta Andrzej Hłond oraz Dyrektor ZSS w Żninie Grzegorz Koziełek. Organizatorami turnieju byli nauczyciele ZSS w Żninie Tomasz Wierski i Piotr Przywara.
Nagrodzeni oraz wszyscy uczestnicy turnieju po zakończeniu pozowali do pamiątkowych zdjęć.
Pan Wicestarosta oraz Dyrektor rozegrali po wręczeniu nagród honorową partię ze zwycięzcami turnieju. Wszyscy uczestnicy turnieju liczą na kolejną edycję "Żnińskiej Wiosny Warcabowej" w przyszłym roku w jeszcze liczniejszym gronie.


Dodane przez tj dnia 30.04.2015 08:46:24 2 Czytań - Drukuj
...Udział w Archidiecezjalnym Festiwalu Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych...
WYDARZENIA 2014/2015Po raz siódmy młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie uczestniczyła w Archidiecezjalnym Festiwalu Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieżnie. Festiwal, który składa się z dwóch "twórczych" części, plastycznej oraz muzycznej staje się miejscem gdzie osoby niepełnosprawne są nie tylko otaczane szczególna życzliwością i szacunkiem, ale gdzie także doświadczają braterstwa i solidarności oraz mają możliwość
podzielenia się z innymi swoimi talentami i darami.
W pierwszej części plastycznej zostały wykonane prace, które zaprezentowane zostały w specjalnie wydanym na tę okoliczność Albumie i stanowią trwałą pamiątkę nie tylko trudu i pracy uczestników festiwalu, ale przede wszystkim ich wrażliwości i otwartości serca. Podobnie jak w latach poprzednich, hasło Festiwalu nawiązywało do tematu roku duszpasterskiego, a prace plastyczne stanowią swoisty komentarz uczestników do tegorocznego hasła "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Druga część
natomiast daje możliwość doświadczenia radosnej wspólnoty wiary mimo towarzyszących w codzienności trudu przeróżnych ograniczeń. Podczas spotkania w auli Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieżnie  mają miejsce krótkie występy muzyczne oraz teatralne osób niepełnosprawnych, wychowanków z różnych ośrodków edukacyjnych  i terapeutycznych znajdujących się na terenie Archidiecezji Gnieżnieńskiej. Całości towarzyszy wspólny śpiew oraz zabawa wszystkich zgromadzonych. W tegorocznym
Festiwalu uczestniczyli uczniowie: Norbert Tokarz, Sebastian Draheim, Sandra Kuśpa, Daria Fryske, Remigiusz Jurski, Weronika Chmal, Adrian Kużniarek.
Wykonawców oklaskiwali mi. bp. senior Bogdan Wojtuś, a wśród zaproszonych gości obecni byli także dyrektorzy placówek szkolnictwa specjalnego, animatorzy wspólnot oraz kierownicy warsztatów terapii zajęciowej.


Dodane przez tj dnia 22.04.2015 13:18:38 3 Czytań - Drukuj
...Reprezentanci Zespołu Szkół Specjalnych w Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Halowej w Myślenicach oraz na Mistrzostwach Województwa Kuj Pom w Biegach Przełajowych w Sempólnie Krajeńskim...
SPORT

    Uczeń Mateusz Świtała z reprezentacją województwa Kujawsko-pomorskiego wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Szkół Specjalnych w Piłce Nożnej Halowej odbywających się w Myślenicach koło Krakowa. Serdecznie gratulujemy!


    Reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko - pomorskiego w Biegach Przełajowych. Nasza ośmioosobowa drużyna przywiozła cztery medale! Wśród chłopców starszych na dystansie 3000m tryumfował Sebastian Ciaciuch, w kategorii chłopców młodszych zwyciężył Bartek Kaszuba, wśród dziewcząt młodszych srebrny medal wywalczyła Karolina Nowak a wśród dziewcząt starszych brązowy medal otrzymała Sandra Kuśpa. Zawody odbyły się w Sępólnie Krajeńskim.


Dodane przez tj dnia 14.04.2015 12:59:56 9 Czytań - Drukuj
...DRZWI OTWARTE W ZSS...
WYDARZENIA 2014/2015Dnia 21 marca 2015 w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie jak co roku odbyły się Drzwi Otwarte szkoły. Zajęcia te na stałe wpisały się do kalendarza imprez w wspomnianej  placówce.

W godzinach od 9.30 do 12.30 chętni rodzice wraz z dziećmi  uczestniczyli z przygotowanych przez nauczycieli zajęciach, mogli podziwiać bazę dydaktyczną i lokalową oraz uzyskać porady i konsultacje specjalistyczne.  Na uczniów czekały m.in.  zajęcia plastyczne, gry i zabawy sportowe, gry planszowe, zabawy z tablicą interaktywną,  zajęcia techniczne z zakresu gotowania . Rodzice zapoznawali się ze specyfiką kształcenia w placówce, uzyskiwali porady i wskazówki, odpowiedzi na nurtujące pytania. W trakcie całego dnia można było podziwiać również osiągnięcia i sukcesy uczniów, zapoznać się z losami absolwentów, podziwiać wytwory i talenty podopiecznych.

Ciepła i życzliwa atmosfera sprzyjała  poznaniu sal lekcyjnych i terapeutycznych, a przygotowane zajęcia i cała oprawa tworzyła  właściwe warunki  do integracji przyszłych uczniów.


Dodane przez tj dnia 23.03.2015 09:21:05 0 Komentarzy - 47 Czytań - Drukuj
...WYCIECZKA DO MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU...

Dodane przez tj dnia 13.02.2015 17:28:09 40 Czytań - Drukuj
...SZKOLNY BALIK KARNAWAŁOWY...
WYDARZENIA 2014/2015W dniu 12.02.2015 w szkole odbył się szkolny bal karnawałowy połączony z tzw. "tłustym czwartkiem". Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz nauczycieli uczniowie klas młodszych byli przebrani za postacie bajkowe.  Barwny korowód przemieszczał się korytarzami całej szkoły w rytm znanych przebojów.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM !

Galeria zdjęć z balu - kliknij tutaj !

Dodane przez tj dnia 12.02.2015 12:36:53 42 Czytań - Drukuj
...XII Konkurs poezji w Szubinie...
WYDARZENIA 2014/2015Bardzo sympatyczna i miła atmosfera towarzyszyła uczestnikom kolejnego już Konkursu Poezji Religijnej w Szubinie. Uczniowie recytowali wiersze znanych i nieznanych poetów zajmujących się tematyką chrześcijańską. Celem spotkania było zapoznanie i zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją a także rozpowszechnianie wartości chrześcijańskich wśród młodych ludzi.
W czasie konkursu zaprezentowały się szkoły: Zespół Szkół Z Karnowa, Żnina, Szubina oraz z trzy placówki bydgoskie. Na uroczyste otwarcie konkursu przybył również burmistrz Szubina Artur Michalak. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej: Patryk Kijewski i Adrian Kuźniarek oraz gimnazjum: Mariusz Buzalski i Jan Gnat.
   W wielkim napięciu oczekiwaliśmy ogłoszenia wyników przez komisję konkursową. Cieszyliśmy się bardzo gdy okazało się, że w kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce zdobył Janek Gnat - GRATULUJEMY !Do konkursu uczniów przygotowała Violetta Czekaj

Dodane przez tj dnia 12.02.2015 12:11:42 39 Czytań - Drukuj
...Koncert kolęd i pastorałek...
WYDARZENIA 2014/2015Kolejny raz w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie. Zproszone zostały zespoły z różnych placówek oświatowych naszego miasta bowiem spotkanie miało również wydźwięk integracyjny. Swoją obecnością zaszczycili nas: chór pod dyrygenturą pani Beatr Różańskiej z Zespołu Publicznych Szkół nr 1, Niepubliczne Przedszkole u Boba, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie, Orkiestra Dęta z kapelmistrzem panem Andrzejem Stawarzem oraz zespół muzykujących nauczycieli z naszej szkoły.
Występujący zaskoczyli nas nowymi aranżacjami dobrze wszystkim znanych i chętnie śpiewanych kolęd, pastorałek ale także przebojów karnawałowych.


Dodane przez tj dnia 29.01.2015 10:00:47 46 Czytań - Drukuj
...Misjonarz ks. Marian Zalewski z opowieściami w naszej szkole...
WYDARZENIA 2014/2015

12 stycznia 2015 r. odwiedził nas ważny gość. Był nim misjonarz ks. Marian Zalewski. Pochodzi z Kcyni i przez ponad 20 lat pracował na misjach w Papui Nowej Gwinei. Na spotkaniu ksiądz przybliżył nam życie i zwyczaje mieszkającej tam ludności. Z radością stwierdzam, że nasi uczniowie byli bardzo ciekawi tego czym ksiądz się tam zajmował. Zadawali bardzo szczegółowe pytania. Kolejnym przystankiem na misyjnych drogach naszego wtorkowego gościa będzie równie odległa jak egzotyczna Jamajka.

Życzymy ks. Marianowi dużo siły i odwagi w jakże niełatwym ewangelizowaniu. Misjonarza zaprosiła w progi szkoły pani Violetta Czekaj.

news: misjonarzwnaszejszkole.jpg


Dodane przez tj dnia 16.01.2015 08:24:38 51 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 24 1 2 3 4 > >>
...Losowa fotografia...
...Ostatnie Artykuły...
Katarzyna Siwak: Muz...
Śmiało w przyszłość ...
Scenariusz indywidua...
Konspekt lekcji. TEM...
Scenariusz lekcji - ...
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2014/2015
kontakt: salka1@interia.pl
jawor.antom@gmail.com