Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Zespół Szkół Specjalnych w Żninie. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA

GALERIA STARSZYCH ZDJĘĆ

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki

Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA 2015/2016
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM 2015/2016
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA ZAWODOWA 2015/2016
...Użytkowników Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
...Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie...
Zespół Szkół Specjalnych
w Żninie

ul. Mickiewicza 32, 88-400 Żnin,
tel.: (52) 30 20 530, fax: wewnętrzny 33. NIP 562-10-27-222

                  
news: BIPLOGO.jpg

EPUAP - adres Elektronicznej Skrytki Podawczej: /zss_znin/SkrytkaESP 

e-mail:
sekretariat:   zsssekretariat@wp.pl
dyrektor:       zss@znin.pl,  zssznin@szkola.wp.pl
wicedyrektor:  wicedyrzss@wp.pl
SKARGI I WNIOSKI DO DYREKTORA SZKOŁY MOŻNA SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY W DNI ROBOCZE
W GODZINACH 7:30 – 15:30


Administrator strony: Tomasz Jaworski, e-mail: jawor.antom@gmail.com
  salka1@interia.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

W skład Zespołu Szkół wchodzą:
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
Szkoła Zawodowa
Szkoła Przysposabiająca do Pracy

KLIKNIJ... - DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ NOWY ZAWÓD!!!

KLIKNIJ... - PREZENTACJA SZKOłY

PROSZĘ KLIKNĄĆ ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z RAPORTAMI EWALUACJI:

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ - SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ -GIMNAZJUM SPECJALNE

 Images: ekologiczne05.jpgDodane przez tj dnia 15.04.2008 21:18:17 1201 Czytań - Drukuj
...Zlot Harcerzy Nieprzetartego Szlaku w Dęblinie 19 - 22 maj 2016...
WYDARZENIA 2015/2016

Harcerze z 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie wzięli udział w VIII OGÓLNOPOLSKIM INTEGRACYJNYM  ZLOCIE DRUŻYN HARCERSKICH ZHP NS DĘBLIN 2016

Zlot odbył się w  dniach 19-22 maja 2016 r. na terenie 1 Batalionu Drogowo Mostowego im. gen. Romualda Traugutta w Dęblinie – na terenie Twierdzy Dęblińskiej.

Jego realizacja była możliwa dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu w ramach oferty realizacji zadania publicznego Gminy Żnin w ramach działań na rzecz osób niepełnosprawnych pozyskanych przez Stowarzyszenie Sympatyków Harcerstwa Żnińskiego pod tytułem: Z „Nieprzetartym Szlakiem” uczymy się żyć…

Na Zlot drużyna udała się ze Żnina autobusem PKS, w Bydgoszczy autobusem MPK na dworzec PKP i pociągiem jadąc przez Warszawę  na miejsce w Dęblinie. Dla osób niepełnosprawnych to nie lada wysiłek i sukces pokonać samodzielnie, bez pomocy rodziców, a tylko pod troskliwym okiem instruktorów odległość ok. 400 km

W zlocie uczestniczyły drużyny ZHP Nieprzetartego Szlaku wszystkich środowisk harcerskich, gromady zuchowe, wychowankowie Świetlic Środowiskowych, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej. W Dęblinie spotkało się ponad 200 uczestników – zuchów, harcerzy i Instruktorów.

Każdy dzień rozpoczynał się zgodnie z  obrzędowością harcerską - apelem. Dla naszych przybocznych to niezwykłe przeżycie meldować drużynę przed tak licznie zebranymi na placu apelowym.

Czwartek był dniem na zakwaterowanie, apel inauguracyjny i integrację środowisk  poprzez wspólną harcerską zabawę, pląsy i śpiewy przy ognisku.

Dzień drugi to aktywny udział w  zajęciach  zorganizowane przez żołnierzy. Wśród nich m.in. wędrówka po terenie Twierdzy „Dęblin”,  poznanie historii jednostki.

Największe wrażenie zrobiło na wszystkich uczestnictwo w manewrach transportowym PTS amfibia po terenach lądowych i rzece Wiśle. To rzadka okazja, by znaleźć się w pojeździe  używanym głównie przez wojsko i służby ratownicze, służącym również do desantu. Po południu drużyny uczestniczyły w turnieju sportowym.

                W trzecim dniu wszyscy uczestnicy Zlotu udali się na całodzienną wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego. Podczas spaceru po szlakach Parku harcerze poznawali florę i faunę charakterystyczną dla Polesia. Bardzo ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie terenów bagnistych na zarastającym jeziorze Moszne oraz przejście ścieżki edukacyjnej „Żółwik” – zapoznanie z warunkami życia populacji Żółwia Błotnego w Poleskim Parku Narodowym.

Link do galerii - proszę kliknąć tutaj !!!
 

Dodane przez tj dnia 23.05.2016 13:41:52 4 Czytań - Drukuj
...Certyfikat „Bezpieczna Szkoła” dla Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie...
WYDARZENIA 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 Zespół Szkół Specjalnych w Żninie brał udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. W ramach projektu dzieci i młodzież brali udział w spotkaniach z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żninie, ratownikiem medycznym, pedagogiem i psychologiem. W ramach zajęć zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w szkole i poza nią, rozpoznawaniem trudnych sytuacji oraz sposobami reagowania na nie. Zwieńczeniem programu jest uzyskanie przez szkołę certyfikatu Bezpieczna Szkoła.

news: certyfikatbezpiecznaszkola.jpg


Dodane przez tj dnia 04.05.2016 09:13:47 4 Czytań - Drukuj
..."Dostrzeż mnie - trzeźwy umysł, czyste serca"...
WYDARZENIA 2015/2016

W dniu 28 kwietnia 2016 uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie uczestniczyli w I Wojewódzkim Konkursie Wokalnym: „Dostrzeż mnie” pod hasłem „Trzeźwy umysł, czyste serce”, w ramach akcji „Wybieram zdrowie, wybieram życie”, który odbył się w MDK w Inowrocławiu. Honorowy patronat nad tą imprezą objęli: Pani Agata Duda małżonka Prezydenta RP, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Kuratorium Oświaty.

Zespół Szkół Specjalnych w konkursie reprezentowali uczniowie: Dawid Burdelak z piosenką „Chcemy być sobą” z repertuaru zespołu Perfekt oraz Mariusz Szwed z piosenką Marka Grechuty „Świecie nasz.

Celem festiwalu było prezentowanie umiejętności wokalnych oraz motywowanie do poszukiwania atrakcyjnych form spędzania czasu bez stosowania używek.

W konkursie wśród 60 uczestników wyróżniony został Dawid Burdelak.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Bianka Urbanowska.


news: Dypl2.jpgnews: Dypl1.jpg

Dodane przez tj dnia 29.04.2016 09:33:39 7 Czytań - Drukuj
...VI Przegląd Twórczośći Literatury Dziecięcej...
WYDARZENIA 2015/2016

Dnia 26 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się VI Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej „Słowa niosą radość”, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Śmiesznie wierszyki łamiące języki”.

Do udziału w Przeglądzie organizatorzy zaprosili uczniów klasy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich z Zespołu Publicznych Szkół nr 1 ze Żnina wraz z wychowawcą – p. Edytą Małecką, uczniów klasy1f  ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego w Żninie wraz z wychowawcą  - p. ElżbietąLubik, dzieci z oddziału zerowego Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Niepublicznych w Bożejewicach wraz z wychowawcą – p. Bożeną Kawczyńską, dzieci 5-letnie z Przedszkola Niepublicznego „U Boba” z wychowawcą – p. Mariolą Pawlicką oraz 6-latki również z Przedszkola Niepublicznego „U Boba” z wychowawcą – p. Aurelią Janik-Walczak. W Przeglądzie brali też udział uczniowie Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, których wychowawczyniami są p. Janina Witkowska, p. Anna Jaworska i p. K. Kurek.

Przybyłych gości uroczyście powitał w progach placówki p.Dyrektor Grzegorz Koziełek oraz prowadząca imprezę p. Sylwia Słota w imieniu organizatorów konkursu. Dzieci po kolei prezentowały przygotowane wierszyki, które często wywoływały uśmiech wśród publiczności i  zaskakiwały jakością wykonania. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, uczestnicy prezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Oceniano dykcję, siłę głosu i interpretację wierszy. Jak co roku przyznano nagrody w dwóch kategoriach - przedszkola i szkoły.

W kategorii przedszkola pierwsze miejsca zajęli Weronika Loterska i Franciszek Wojdal z Przedszkola Niepublicznego „U Boba” oraz Zofia Zabłocka i Jakub Zamiar z oddziału zerowego Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Niepublicznych  w Bożejewicach. Drugie miejsca zajęły Jadwiga Raisner, Zofia Szatkowska i Maja Bursztyńska zPrzedszkola Niepublicznego „U Boba”. A trzecie Michał Siwak i Jacek Tucholski również z tego samego przedszkola oraz Alan Czaplicki z oddziału zerowego Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Niepublicznych  w Bożejewicach.

W kategorii szkoły pierwsze miejsca zajęli Hanna Piasecka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców wielkopolskich z Zespołu Publicznych Szkół nr w Żninie, Adam Siwak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego w Żninie oraz Mikołaj Szymański z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie.Drugie miejsca zajęli Katarzyna Szypowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich z Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie, Filip Sikora ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego w Żninie i Jakub Smarul z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie.Trzecie miejsce zajął Olgierd Pawłowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich z Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za udział w VI Przeglądzie Twórczości Literatury Dziecięcej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a zaproszone placówki podziękowania.

Przegląd zakończył się terapią śmiechem,czyli zabawami cyrkowymi z clownem. Clown prezentował cyrkowe sztuczki wciągając do zabawy dzieci. Czas występu został wydłużony z uwagi na ogromne zaangażowanie dzieci w zabawę.

Organizatorkami Przeglądu były Sylwia.Słota, Małgorzata.Małecka, Lilianna. Kwaśniewska, i Aleksandra. Przywara.


Zdjęcia z imprezyznajdują się w galerii - proszę kliknąć w ten tekst lub foto poniżej...

news: slowaniosaradosc2016.jpg


Dodane przez tj dnia 28.04.2016 10:13:08 8 Czytań - Drukuj
...,,Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń’’...
WYDARZENIA 2015/2016

Dnia 22 kwietnia odbyło się spotkanie z panią Beatą Florczak, pracownikiem MOPS w Żninie pt.,, Nie jesteś sam’’, pogadanka ta była zorganizowana w ramach realizacji zadań programu ,,Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń’’ w spotkaniu brały udział klasy gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież dowiedziała się o formach możliwości uzyskania pomocy w sytuacjach trudnych np. przemocy czy biedy.


Dodane przez tj dnia 28.04.2016 10:10:52 7 Czytań - Drukuj
...Teatr Vaśka z Torunia w naszej szkole...

Dodane przez tj dnia 28.04.2016 10:07:22 10 Czytań - Drukuj
...„Jeż – Swój Zwierz”...
WYDARZENIA 2015/2016

W dniu 22 kwietnia 2016 grupa pięćdziesięciu uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu edukacyjnym  „Jeż – Swój Zwierz” prowadzonym przez Panią Beatę Woźniacką oraz Pana Tomasza Głowskiego – przedstawicieli ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Nasze Jeże”. Osoby te w ramach swojej działalności na rzecz jeży, prowadzą „Azyl Dla Jeży” w Solcu Kujawskim, gdzie udzielają pomocy chorym zwierzętom. Celem spotkania było zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat potrzeby ochrony jeży w Polsce. Uczniowie poznali tajniki związane ze zwyczajami tych zwierząt oraz środowiskiem ich życia. Ponadto, dowiedzieli się także, jak należy zachowywać się w sytuacjach kontaktu z jeżami potrzebującymi pomocy.

Zdjęcia ze spotkania znajdują się w galerii - aby obejrzeć proszę kliknąć w ten tekst...


Dodane przez tj dnia 27.04.2016 10:13:11 7 Czytań - Drukuj
...Żnińska Wiosna Warcabowa 2016...
WYDARZENIA 2015/2016

Dnia 21 kwietnia 2016 odbyła się II edycja „Żnińskiej Wiosny Warcabowej w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie.  Turniej o Puchar Starosty Żnińskiego pod patronatem Starosty Żnińskiego Pana Zbigniewa Jaszczuka oraz patronatem Przewodniczącego Komisji Edukacji Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Żninie Pana Sławomira Kujawy. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn z m.in. Torunia, Kcyni, Strzelna, Szerzaw i Żnina, łącznie 36 zawodniczek i zawodników. Grano w dwóch kategoriach wiekowych: 2000 i młodsi oraz 1999 i starsi.  W grupie młodszej zwyciężył Patryk Kijewski, drugi był Remigiusz Jurski a trzeci Adam Pieńkowski – wszyscy z ZSS w Żninie. Drużynowo w tej kategorii zwyciężył ZSS w Żninie.

W kategorii starszej zwyciężył Patryk Lesicki ze Strzelna, drugi był Mateusz Furmańczyk ze Strzelna a trzeci był Tomasz Michalak z Szerzaw.

Drużynowo w kategorii starszej zwyciężył SOSW Strzelno.

Zwycięzcy otrzymali medale i puchary, statuetki i dyplomy a uczestnicy zawodów nagrody pamiątkowe.

Aby obejrzeć zdjęcia z imprezy proszę kliknąć foto poniżej:

news: Zninskawiosnawarcabowa2016.jpg


Dodane przez tj dnia 26.04.2016 13:03:51 14 Czytań - Drukuj
...Festiwal Twórczości Religijnej - Gniezno 2016...
WYDARZENIA 2015/2016Miłosierdzie, wiara, chrzest były głównymi motywami VIII Archidiecezjalnego Festiwalu Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych, który odbył się 20 kwietnia w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Prezentacjom wokalnym towarzyszyła wystawa prac plastycznych. Zarówno w jednej jak i w drugiej formie ekspresji artystycznej niepełnosprawni twórcy i artyści nawiązywali do trwającego Roku Miłosierdzia, 1050-lecia Chrztu Polski i zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W przygotowanych rysunkach przypomnieli o znaczeniu tego aktu dla naszej ojczyzny, ale także o wadze sakramentu i tym do czego zobowiązuje. Temat chrztu i miłosierdzia obecny był również w piosenkach zaprezentowanych przez wychowanków z kilkunastu placówek województwa wielkopolskiego i kujawsko - pomorskiego. Wokalnymi, tanecznymi i aktorskimi umiejętnościami pochwalili się uczestnicy zespołów szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno - wychowawczych, szkół przysposabiających do pracy.
Występy oklaskiwali min: Starosta Gnieźnieński, bp senior Bogdan Wojtuś, rektor PWSD w Gnieźnie. Z wykonawcami spotkał się także Prymas Polski abp Wojciech Polak, który podziękował uczestnikom festiwalu za szczególne świadectwo wiary jakim były przygotowane przez nich prace plastyczne i wystempy wokalne. Wszystkim też udzielił błogosławieństwa.
   Naszą szkołę w festiwalu reprezentowali uczniowie: Sandra Kuśpa, Daria Fryske, Dawid Burdelak, Adrian Kuźniarek, Patryk Kijewski i Mariusz Szwed, którzy zaśpiewali Hymn Światowych Dni Młodzieży. Występ został przyjęty bardzo entuzjastycznie a dzięki życzliwości ŻDK mogliśmy pokazać się w strojach pałuckich.
Każdy uczestnik festiwalu wyjechał z Gniezna z upominkami min: festiwalowym albumem, w którym umieszczone zostały wszystkie prace plastyczne w tym wykonane również przez uczniów naszej szkoły: Remigiusza Jurskiego, Patryka Kijewskiego i zespół terapeutyczno edukacyjny I - II gimnazjum.
Opiekunami artystów były panie Violetta Czekaj i Bianka Urbanowska.
Więcej zdjęć z imprezy - proszę kliknąć w foto poniżej:
news: Festiwalgniezno2016.JPG

Dodane przez tj dnia 21.04.2016 09:00:07 10 Czytań - Drukuj
...Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej...
WYDARZENIA 2015/2016

21 marca br. przeprowadzono zajęcia praktyczne uczniów nt. „Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej”. Zajęcia prowadziła Pani Magdalena Czaplicka, wykwalifikowany ratownik medyczny, nauczyciel naszej szkoły. W zajęciach wzięło udział 30 uczniów, podzielonych na 3 mniejsze grupy ćwiczeniowe. Na początku każdych zajęć odbył się krótki wykład na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Następnie przeprowadzono pokaz resuscytacji i ułożenia w pozycji bezpiecznej przez ratownika i grupę laureatów konkursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Potem każdy z uczniów samodzielnie z wykorzystaniem manekina ćwiczył powyższe umiejętności. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, zadawali pytania. Na podstawie obserwacji i rozmów z uczniami stwierdzono, iż tego typu zajęcia są bardzo potrzebne.

news: pierwszapomoc2016.jpg


Dodane przez tj dnia 18.04.2016 08:47:51 9 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 28 1 2 3 4 > >>
...Losowa fotografia...
...Ostatnie Artykuły...
Aneta Golczyk- Szypo...
Trudne zachowania dz...
Małgorzata Dytman, M...
Katarzyna Siwak: Muz...
Scenariusz indywidua...
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2015/2016
kontakt:
jawor.antom@gmail.com