Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Zespół Szkół Specjalnych w Żninie. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA

GALERIE ZDJĘĆ

GALERIA STARSZYCH ZDJĘĆ

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki

Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA 2015/2016
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM 2015/2016
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA ZAWODOWA 2015/2016
...Użytkowników Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
...Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie...
Zespół Szkół Specjalnych w Żninie

ul. Mickiewicza 32, 88-400 Żnin,
tel.: (52) 30 20 530, fax: wewnętrzny 33. NIP 562-10-27-222

e-mail:
sekretariat:   zsssekretariat@wp.pl
dyrektor:       zss@znin.pl,  zssznin@szkola.wp.pl
wicedyrektor:  wicedyrzss@wp.pl
SKARGI I WNIOSKI DO DYREKTORA SZKOŁY MOŻNA SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY W DNI ROBOCZE
W GODZINACH 7:30 – 15:30

WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH: Podręczniki do  klas 1, 2 i 4 SZKOŁY PODSTAWOWEJ oraz klasy 1 GIMNAZJUM objęte są dotacją MEN.
Podręczniki i ćwiczenia  do przedmiotów w wymienionych klasach  uczniowie   otrzymają bezpłatnie w szkole na obowiązujący czas nauki  z dotacji rządowej MEN.
W pozostałych klasach obowiązują zasady dotacji z WYPRAWKI SZKOLNEJ SZCZEGÓŁY - PROSZĘ KLIKNĄĆ W TEN TEKST


Administrator strony: Tomasz Jaworski, e-mail: jawor.antom@gmail.com
  salka1@interia.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

W skład Zespołu Szkół wchodzą:
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
Szkoła Zawodowa
Szkoła Przysposabiająca do Pracy

KLIKNIJ... - DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ NOWY ZAWÓD!!!

KLIKNIJ... - PREZENTACJA SZKOłY

PROSZĘ KLIKNĄĆ ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z RAPORTAMI EWALUACJI:

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ - SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ -GIMNAZJUM SPECJALNE

 Images: ekologiczne05.jpg

Dodane przez tj dnia 15.04.2008 21:18:17 1107 Czytań - Drukuj
...Turnus rehabilitacyjny w Dąbkach...
WYDARZENIA 2015/2016W dniach od 19 września do 3 października 2015 dwudziestu trzech uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie przebywało na turnusie rehabilitacyjnym w nadmorskim sanatorium Argentynt w Dąbkach. Ośrodek ten jest  malowniczo położony między morzem Bałtyckim a jeziorem Bukowo, otoczony lasem. Wyjazd od strony organizacyjnej przygotowały nauczycielki Anna Jaworska i Aleksandra Kobusińska, które były również opiekunkami grupy.  Z mniej sprawnymi uczniami mogli wyjechać rodzice. Pobyt na turnusie był okazją do skorzystania z bazy zabiegowej. Dzięki temu uczniowie uczestniczyli m.in.  w inhalacjach, naświetlaniach sollux, naświetlaniach bioptrom, ćwiczeniach indywidualnych, kąpieli wirowej i perełkowej. O poszczególnych wskazaniach do zabiegów decydowało badanie lekarskie. Czas pobytu to również bogacenie doświadczeń, nauka zaradności życiowej i samoobsługi uczniów niepełnosprawnych umysłowo w stopniu głębszym w środowisku innym niż szkolne i domowe. Dwutygodniowy pobyt sprzyjał integracji uczniów i rodziców podczas wspólnych spacerów, rejsów statkiem i tramwajem wodnym, wycieczek, zajęć integracyjnych typu ognisko czy wyjścia na basen. Bardzo sprzyjająca pogoda pozwoliła spędzić przyjemnie czas podczas poznawania uroków nadmorskiej miejscowości.
news: turnusdabki.jpg

Dodane przez tj dnia 05.10.2015 07:48:22 1 Czytań - Drukuj
...Zlot Drużyn Harcerskich Ognik...
WYDARZENIA 2015/2016

W dniach 25 – 27 września 2015 roku reprezentacja harcerzy 17 Drużyny ZHP NS im Janusza Korczaka  z instruktorami dh hm Grażyną Sawicką i dh phm Teresą Paradowską uczestniczyła w V Zlocie ,,OGNIK 2015” organizowanym przez Hufiec PAŁUKI w HOW Smerzyn.

Uczestnicy realizowali program Zlotu. Harcerze świetnie bawili się, a zajęcia organizowane metodą harcerską dostarczyły im wiele wrażeń.

  • Pierwszego dnia zrealizowali zadania Nocnej Gry Terenowej „Świetlik”. Wymagało to od każdego uczestnika odwagi, zdyscyplinowania i koncentracji.  Poruszając się pod opieką instruktorów w nieznanym, leśnym terenie nocą wykorzystywali wskazówki zawarte w nawigacji.
  • W drugim dniu Zlotu w Łabiszynie odbyły Uroczystości związane z 221 rocznicą wkroczenia wojsk na teren miasta oraz Powstania Kościuszkowskiego. Harcerze wzięli udział we Mszy świętej w kościele pw. św. Mikołaja w Łabiszynie, a następnie w kolumnie przemaszerowali na Rynek. Delegacje oraz harcerze złożyli wiązanki pod pomnikiem. Całą uroczystość uświetnili rekonstruktorzy w strojach z tamtej epoki (XVIII wieku), którzy oddali strzały z działa. Na „wyspie" w Łabiszynie odbył się koncert harcerskiego zespołu wokalnego ISKIERKI z Piechcina. Wieczorem zgodnie z programem zlotu harcerze prezentowali swoje środowiska na integracyjnym ognisku. Wśród zaproszonych gości był m.in Dyrektor Szkoły Pan Grzegorz Koziełek.

  • W ostatnim dniu po uroczystym apelu wszyscy uczestnicy pełni wrażeń wrócili do domów.

 news: oognik2015.jpg


Dodane przez tj dnia 05.10.2015 07:45:59 1 Czytań - Drukuj
...49 Zlot Harcerzy Nieprzetartego Szlaku w Funce...
WYDARZENIA 2015/2016    W dniach 17 - 20 września na terenie Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce odbył się 49 Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku, w którym 17 DH ZHP NS im. Janusza Korczaka w Żninie działająca w naszej szkole wzięła udział.
    Celem zlotu było zintegrowanie członków Drużyn Nieprzetartego Szlaku pochodzących z różnych rejonów Polski, aktywizacja harcerzy, propagowanie postaw harcerskiego zachowania, rozwijanie umiejętności odnajdywania się w sytuacjach nowych, trudnych.
    Na uczestników czekało wiele atrakcji: rejsy statkiem oraz żaglówką, wycieczki rowerowe, zajęcia: wikliniarstwo, garncarstwo, rzeźba, pierwsza pomoc.
Adrenalinę zapewniła gra w Paintball oraz sprawdzenie swych umiejętności na strzelnicy.

news: 49zlotfunka.jpgDodane przez tj dnia 23.09.2015 08:47:49 6 Czytań - Drukuj
...Udział Harcerzy 17 DH NS im. Janusza Korczaka w projekcie "Gotowi na start"...
WYDARZENIA 2014/2015
Galeria zdjęć z realizacji projektu - proszę kliknąć
news: gotowinastart.jpg

     W dniach od 19 do 24 czerwca 2015r harcerze 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka działającej w naszej szkole wzięli udział w projekcie "Gotowi na start" zorganizowanym przez Chorągiew Dolnośląską ZHP.
Harcerze wzięli udział w zajęciach pierwszej pomocy, plastycznych, teatralnych, zajęciach na ściance wspinaczkowej, harcerskiej grze terenowej w Zakopanem, spacerach górskimi szlakami.
Opiekunami drużyny podczas wyjazdu byli dh Monika Kuras oraz dh pwd Tomasz JaworskiDodane przez tj dnia 27.06.2015 14:22:30 39 Czytań - Drukuj
...UDZIAŁ UCZNIÓW PDP W KONKURSACH...
WYDARZENIA 2014/2015Międzyszkolny konkurs "MISTRZ KLAWIATURY" dla Szkół Przysposabiających do Pracy

Dnia 28 kwietnia 2015r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w międzyszkolnym konkursie „Mistrz Klawiatury” w Karnowie.
Była to okazja do spotkania się z koleżankami i kolegami z Kcyni, Bydgoszczy, Chojnic, Szubina i Karnowa.
 W zmaganiach z komputerem zajęliśmy III miejsce.
Uczniów do konkursu przygotowali: M.Dytman, L.Kwaśniewska i T.Jaworski.

Międzyszkolny Konkurs w Bydgoszczy

Dnia 09 czerwca 2015r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w międzyszkolnym konkursie pt: "Matematyczne potyczki uczniów Szkół Przysposabiających do Pracy" z województwa kujawsko-pomorskiego w „Roku Mariana Rejewskiego” w  Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bydgoszczy. W konkursie nasza drużyna zajęła II miejsce. Uczniów do konkursu przygotowały Małgorzata Dytman i  Elżbieta Ziółkowska.

"Przez Zielone Okulary"

Konkurs odbył się 10 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie. Gościliśmy u siebie uczniów wraz z opiekunami. Przybyli do nas nasi koledzy i koleżanki z: SOSW w Szerzawach, SOSW w Bydgoszczy, Szkoły Specjalnej w Szubinie, czwartą drużynę tworzyli nasi uczniowie. Ze względów organizacyjnych nie dotarli zaproszeni uczniowie z Karnowa i Koronowa. Konkurs Przeznaczony jest dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym.
W części teoretycznej uczniowie zmagali się z testem z zakresu wiedzy m.in. o uzależnieniach, profilaktyce, zdrowym odżywianiu, koleżeństwie. Test składał się z 20 pytań, rozwiązywały go 3-osobowe drużyny.

W VII edycji konkursu:

I  miejsce SOSW w Szerzawach
II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie
III miejsce SOSW w Bydgoszczy
IV miejsce Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Szubinie

 W II części konkursu uczniowie wykonywali plakaty plastyczne, wykonane techniką kolażu. Dzięki temu uczniowie zintegrowali się, dobrze się bawili i uczyli współdziałać ze sobą.
Podczas spotkania konkursowego dla wszystkich był słodki poczęstunek – drożdżówki oraz kiełbaski z grilla.

Konkurs to wspaniała okazja do tego by spędzić ze sobą czas, poznać się lepiej, wymienić doświadczeniami. Uczniowie są współodpowiedzialni za organizację i przebieg konkursu.
W następnym roku przewidziana jest VIII edycja konkursu.

Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki: M.Dytman, L.Kwaśniewska, E.Ziółkowska, Sponsorami tegorocznej edycji byli: PSS Żnin, MOPS Żnin, Zakłady Mięsne Henryk Stokłosa Śmiłowo, Brico Marche Żnin, Pepsi Żnin, Zakład Handlowo - Usługowy „Alga” Bydgoszcz.

Dodane przez tj dnia 18.06.2015 13:02:49 33 Czytań - Drukuj
...Zajęcia hipoterapii...
WYDARZENIA 2014/2015

Hipoterapia w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie.

W trakcie drugiego semestru w ZSS w Żninie uczniowie szkoły podstawowej uczestniczą w regularnych zajęciach hipoterapii w ośrodku agroturystycznym Rancho Goc. Pod czujnym okiem wychowawców i właścicieli gospodarstwa najmłodsi uczestnicy bogacą doświadczenia i uczą się zaradności życiowej w środowisku pozaszkolnym. Dodatkowo zajęcia poprzez obcowanie ze zwierzętami i elementy hipoterapii spełniają dużą rolę terapeutyczną, poznawczą i rehabilitacyjną. Wyjazdy te są bezpłatne dla uczniów, pozwoliły na to fundusze pozyskane dzięki ,,Kapitałowi Zaufania”, stowarzyszeniu które wspiera działalność szkoły. Nauczyciele działający w stowarzyszeniu uzyskali wsparcie finansowe z Telewizji Polskiej z programu ,,Reklama dzieciom”, dzięki temu  zrealizują jeszcze inne ciekawe inicjatywy edukacyjne.

Warto dodać, że w latach ubiegłych hipoterpia odbywała się systematycznie w ZSS dzięki pomocy grantom oświatowym przyznawanym przez Zarząd Powiatu w Żninie.

Zdjęcia z zajęć hipoterapii - proszę kliknąć w fotografię poniżej...

news: hipo2015.jpg


Dodane przez tj dnia 16.06.2015 09:13:09 31 Czytań - Drukuj
...Zlot drużyn harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Stemplewie...
WYDARZENIA 2014/2015Harcerze mieli możliwość uczestniczenia w Zlocie m. in. dzięki środkom pozyskanym w ramach grantu oświatowego Starostwa Powiatowego w Żninie: "Wszędzie nas pędzi, wszędzie gna... harcerska dola radosna!" realizowanego przez nauczycieli, instruktorów hm Grażynę Sawicką i pwd Tomasza Jaworskiego.
Galeria zdjęć ze Zlotu - proszę kliknąć...
news: stemplew.JPG


Dodane przez tj dnia 12.06.2015 13:18:32 35 Czytań - Drukuj
...Wiosenny piknik szkolny...
WYDARZENIA 2014/2015

Dnia 02. 06 2015 na terenie boiska szkolnego odbyło się integracyjne spotkanie dla całej społeczności szkolnej przygotowane przez Radę Rodziców działająca przy Zespole Szkół Specjalnych w Żninie.  W sympatycznej atmosferze piknikowej na zgromadzonych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły czekał grillowy poczęstunek oraz wyroby masarskie i napoje  uzyskane od sponsorów. Przygotowane spotkanie przyjęte zostało  z niekłamanym uznaniem dla organizacji przedsięwzięcia. Cała społeczność szkolna bardzo gorąco dziękuje zaangażowanym rodzicom.

Po poczęstunku dzieci uczestniczyły  w grach i zabawach sportowych.

Na zakończenie Festynu uczestnicy mieli okazję zobaczyć przekazane do użytku dla dzieci niepełnosprawnych rowerki trójkołwe, pozyskane dzięki stowarzyszeniu "Kapitał zaufania".
Galeria zdjęć z pikniku. Proszę kliknąć...

news: piknikrowery.jpg


Dodane przez tj dnia 03.06.2015 11:20:13 48 Czytań - Drukuj
...Nauczyciele dla szkoły...
WYDARZENIA 2014/2015

Dnia 26 maja 2015 w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbyło się szkolne spotkanie integrujące dzieci, rodziców, przyjaciół szkoły. Okazją do tego spotkania był obchodzony tego dnia Dzień Matki oraz zbliżający się Dzień Dziecka. W celu uświetnienia uroczystości nauczyciele ZSS przygotowali jako niespodziankę dla zgromadzonych uczestników inscenizację adaptacji bajki Charls’a Perraulta pt. ,,Kot w butach”. Była to nie lada atrakcja zobaczyć pedagogów jako aktorów, w ciekawych strojach i kreacjach. W działania aktorskie włączyło się z dużym zaangażowaniem około 20 nauczycieli wspólnie z Dyrekcją szkoły.

Galeria zdjęć ze spektaklu... - proszę kliknąć

news: kotwwbutach.jpg


Dodane przez tj dnia 31.05.2015 12:59:37 47 Czytań - Drukuj
...VIII edycja międzyszkolnego konkursu geograficzno - ekologicznego "Nasza Planeta"...
WYDARZENIA 2014/201528 maja w naszej szkole odbyła się VIII edycja międzyszkolnego konkursu geograficzno - ekologicznego "Nasza Planeta". Głównym celem konkursu było propagowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży. Była to również doskonała okazja do pogłębienia oraz usystematyzowania wiedzy uczniów z zakresu ekologii oraz geografii a także do wspaniałej wspólnej zabawy.
W konkursie wzięło udział 5 drużyn z placówek z województwa kujawsko - pomorskiego oraz wielkopolskiego.
Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Żninie. Drugie miejsce młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wągrowcu, trzecie natomiast uczniowie z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szerzawach.
Galeria zdjęć - proszę kliknąć...
news: naszaplanetamaj2015.jpg

Dodane przez tj dnia 29.05.2015 09:21:11 43 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>
...Losowa fotografia...
...Ostatnie Artykuły...
Katarzyna Siwak: Muz...
Śmiało w przyszłość ...
Scenariusz indywidua...
Konspekt lekcji. TEM...
Scenariusz lekcji - ...
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2014/2015
kontakt: salka1@interia.pl
jawor.antom@gmail.com