STRONA GŁÓWNA · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT 26-04-2018 20:58:42

SAMORZĄD SZKOLNY

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA 2017/2018
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM 2017/2018
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW 2017/2018

Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie
 news: szkola1.jpgnews: szkola3.jpgnews: szkola2.jpg
news: szkola6.jpg news: szkola4.jpg
W skład Zespołu Szkół wchodzą:

Branżowa Szkoła I Stopnia z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej
Szkoła Przysposabiająca do Pracy

news: BIPLOGO.jpg
EPUAP - adres Elektronicznej Skrytki Podawczej: /zss_znin/SkrytkaESP
 news: logotypszkoly.jpg

SKARGI I WNIOSKI DO DYREKTORA SZKOŁY MOŻNA SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY W DNI ROBOCZE
W GODZINACH 7:30 – 15:30
news: 1procent.jpg

VIII Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej Słowa Niosą Radość
WYDARZENIA 2017/2018

Dnia 24.04. 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się VIII Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej Słowa Niosą Radość pod hasłem W zdrowym ciele, zdrowy duch.

Do udziału w przeglądzie organizatorzy zaprosili przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego u Boba, z oddziału zerowego przy Szkole Podstawowej nr 2, klasę pierwszą ze Szkoły Podstawowej nr 2, klasę pierwszą i trzecią ze Szkoły Podstawowej nr 1. W przeglądzie brali też uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie.

Wyniki: Kategoria przedszkola: 5- latki- Emilia Owczarczak I miejsce, 6-latki- Julia Kaczmarek I miejsce, Antonina Kurek i miejsce, Małgorzata Świtała II miejsce, Olga Winiecka II miejsce. KATEGORIA SZKOŁY:  kl. I ZOFIA Piwecka I miejsce, Szymon Przymusiński I miejsce, Jakub Przybyła I miejsce, Hanna Czekaj III miejsce, Bartosz Rynarzewski II miejsce, Urszula Kwiatkowska III miejsce. Kl. III  Maja Kujawa I miejsce, Emil Zwierzykowski I miejsce,  Hanna Piasecka I miejsce, Jakub Smarul II miejsce, Jan Dudek II miejsce, Mikołaj Szymański III miejsce. W konkursie barały udział dzieci z klasy IV, V P. Anny Jaworskiej.

Przegląd zakończył się spektaklem teatralnym pt. Lampa Alladyna wykonanym przez Teatr Waśka z Torunia.

Organizatorkami Przeglądu były: Sylwia Słota, Lilianna Kwaśniewska, Aleksandra Przywara, Katarzyna Siwak.

Foto z konkursu znajduje się w galerii - proszę kliknąć w tekst...

"Przez zielone okulary"
WYDARZENIA 2017/2018 To już 10 lat!!!
Zaśpiewajmy Razem
WYDARZENIA 2017/2018W Żnińskim Domu Kultury odbyło się integracyjne muzykowanie w rytmach disco polo "Zaśpiewajmy Razem". W spotkaniu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy ze Żnina, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Tonowa oraz nauczyciele, opiekunowie i rodzice uczniów. Spotkanie odbyło się już po raz piąty. Organizacją zajęli się: Ewa Dobosz, Kasia Siwak z ZSS oraz Piotr Pryka ze ŚDS.
news: discopolokoncert.jpg
NASZ SUKCES!!
WYDARZENIA 2017/2018

Uczennica klasy II Szkoły Przysposabiającej do Pracy Natalia Rymer zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym p.n. „Stroik wielkanocny”. Konkurs zorganizowany był przez Zespół Szkół Specjalnych w Koronowie. Opiekunem uczennicy była nauczycielka Małgorzata Dytman.

Wycieczka do Bydgoszczy do Muzeum Mydła i Historii Brudu
WYDARZENIA 2017/2018

26 marca 2018r uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w wycieczce do „Muzeum Mydła i Historii Brudu” w Bydgoszczy.  Uczestniczyliśmy w warsztatach, przygotowując pamiątkowe mydło według określonej receptury. Zwiedzaliśmy muzeum i poznawaliśmy ciekawostki na temat higieny na przełomie różnych epok historycznych. Na koniec zrobiliśmy drobne zakupy-upominki w sklepie z mydłem J. Opiekunami podczas wycieczki były nauczycielki: Małgorzata Dytman, Elżbieta Ziółkowska i Teresa Paradowska.

21 MARCA DNIEM KOLOROWEJ SKARPETKI
Dziś w naszej szkole podczas długiej przerwy odbył się wiosenny aerobik.
Uczestnicy ubrali kolorowe skarpetki jako symbol solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa. Aerobik poprowadziła pani Wioletta Łożyńska.
news: dzienzespoludowna.jpg
Zapraszamy na Dzień Otwarty
news: DzienotwartywZSS.jpg
Rekolekcje 2018
WYDARZENIA 2017/2018

W dniach od 12 -14 marca odbywały się rekolekcje wielkopostne. Przewodniczył im ks. Proboszcz Witold Sadłowski. Rekolekcjonista w bardzo prosty i sugestywny sposób przybliżył nam prawdy wiary, rozumienie sakramentów pokuty i eucharystii oraz naszej przynależności do wspólnoty jaką jest Kościół. Wtorek, był wyjątkowym dniem ze względu na to, że oprócz nauki rekolekcyjnej uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej. Wędrowaliśmy korytarzami naszej szkoły, by kolejno zatrzymywać się przy kolejnych stacjach i rozważać mękę i śmierć Jezusa. Wszystkie stacje przygotowane i odczytane zostały przez uczniów, towarzyszył im śpiew oraz podniosła, pełna skupienia i zasłuchania atmosfera.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
WYDARZENIA 2017/2018REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE