Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Zespół Szkół Specjalnych w Żninie. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

LINKOWNIA

GALERIE ZDJĘĆ

GALERIA STARSZYCH ZDJĘĆ

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki

Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA 2014/2015
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM 2014/2015
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA ZAWODOWA 2014/2015
...Użytkowników Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
...Witamy na oficjalnej stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie...
Zespół Szkół Specjalnych w Żninie

ul. Mickiewicza 32, 88-400 Żnin,
tel.: (52) 30 20 530, fax: wewnętrzny 33. NIP 562-10-27-222

e-mail:
sekretariat:   zsssekretariat@wp.pl
dyrektor:       zss@znin.pl,  zssznin@szkola.wp.pl
wicedyrektor:  wicedyrzss@wp.pl


Administrator strony: Tomasz Jaworski, e-mail: jawor.antom@gmail.com
  salka1@interia.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

W skład Zespołu Szkół wchodzą:
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
Szkoła Zawodowa
Szkoła Przysposabiająca do Pracy

KLIKNIJ... - DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ NOWY ZAWÓD!!!

KLIKNIJ... - PREZENTACJA SZKOłY

PROSZĘ KLIKNĄĆ ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z RAPORTAMI EWALUACJI:

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ - SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ -GIMNAZJUM SPECJALNE

 Images: ekologiczne05.jpg

Dodane przez tj dnia 15.04.2008 21:18:17 1021 Czytań - Drukuj
...DRZWI OTWARTE W ZSS...
WYDARZENIA 2014/2015Dnia 21 marca 2015 w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie jak co roku odbyły się Drzwi Otwarte szkoły. Zajęcia te na stałe wpisały się do kalendarza imprez w wspomnianej  placówce.

W godzinach od 9.30 do 12.30 chętni rodzice wraz z dziećmi  uczestniczyli z przygotowanych przez nauczycieli zajęciach, mogli podziwiać bazę dydaktyczną i lokalową oraz uzyskać porady i konsultacje specjalistyczne.  Na uczniów czekały m.in.  zajęcia plastyczne, gry i zabawy sportowe, gry planszowe, zabawy z tablicą interaktywną,  zajęcia techniczne z zakresu gotowania . Rodzice zapoznawali się ze specyfiką kształcenia w placówce, uzyskiwali porady i wskazówki, odpowiedzi na nurtujące pytania. W trakcie całego dnia można było podziwiać również osiągnięcia i sukcesy uczniów, zapoznać się z losami absolwentów, podziwiać wytwory i talenty podopiecznych.

Ciepła i życzliwa atmosfera sprzyjała  poznaniu sal lekcyjnych i terapeutycznych, a przygotowane zajęcia i cała oprawa tworzyła  właściwe warunki  do integracji przyszłych uczniów.


Dodane przez tj dnia 23.03.2015 09:21:05 0 Komentarzy - 6 Czytań - Drukuj
...WYCIECZKA DO MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU...

Dodane przez tj dnia 13.02.2015 17:28:09 20 Czytań - Drukuj
...SZKOLNY BALIK KARNAWAŁOWY...
WYDARZENIA 2014/2015W dniu 12.02.2015 w szkole odbył się szkolny bal karnawałowy połączony z tzw. "tłustym czwartkiem". Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz nauczycieli uczniowie klas młodszych byli przebrani za postacie bajkowe.  Barwny korowód przemieszczał się korytarzami całej szkoły w rytm znanych przebojów.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM !

Galeria zdjęć z balu - kliknij tutaj !

Dodane przez tj dnia 12.02.2015 12:36:53 22 Czytań - Drukuj
...XII Konkurs poezji w Szubinie...
WYDARZENIA 2014/2015Bardzo sympatyczna i miła atmosfera towarzyszyła uczestnikom kolejnego już Konkursu Poezji Religijnej w Szubinie. Uczniowie recytowali wiersze znanych i nieznanych poetów zajmujących się tematyką chrześcijańską. Celem spotkania było zapoznanie i zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją a także rozpowszechnianie wartości chrześcijańskich wśród młodych ludzi.
W czasie konkursu zaprezentowały się szkoły: Zespół Szkół Z Karnowa, Żnina, Szubina oraz z trzy placówki bydgoskie. Na uroczyste otwarcie konkursu przybył również burmistrz Szubina Artur Michalak. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej: Patryk Kijewski i Adrian Kuźniarek oraz gimnazjum: Mariusz Buzalski i Jan Gnat.
   W wielkim napięciu oczekiwaliśmy ogłoszenia wyników przez komisję konkursową. Cieszyliśmy się bardzo gdy okazało się, że w kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce zdobył Janek Gnat - GRATULUJEMY !Do konkursu uczniów przygotowała Violetta Czekaj

Dodane przez tj dnia 12.02.2015 12:11:42 19 Czytań - Drukuj
...Koncert kolęd i pastorałek...
WYDARZENIA 2014/2015Kolejny raz w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie. Zproszone zostały zespoły z różnych placówek oświatowych naszego miasta bowiem spotkanie miało również wydźwięk integracyjny. Swoją obecnością zaszczycili nas: chór pod dyrygenturą pani Beatr Różańskiej z Zespołu Publicznych Szkół nr 1, Niepubliczne Przedszkole u Boba, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie, Orkiestra Dęta z kapelmistrzem panem Andrzejem Stawarzem oraz zespół muzykujących nauczycieli z naszej szkoły.
Występujący zaskoczyli nas nowymi aranżacjami dobrze wszystkim znanych i chętnie śpiewanych kolęd, pastorałek ale także przebojów karnawałowych.


Dodane przez tj dnia 29.01.2015 10:00:47 25 Czytań - Drukuj
...Misjonarz ks. Marian Zalewski z opowieściami w naszej szkole...
WYDARZENIA 2014/2015

12 stycznia 2015 r. odwiedził nas ważny gość. Był nim misjonarz ks. Marian Zalewski. Pochodzi z Kcyni i przez ponad 20 lat pracował na misjach w Papui Nowej Gwinei. Na spotkaniu ksiądz przybliżył nam życie i zwyczaje mieszkającej tam ludności. Z radością stwierdzam, że nasi uczniowie byli bardzo ciekawi tego czym ksiądz się tam zajmował. Zadawali bardzo szczegółowe pytania. Kolejnym przystankiem na misyjnych drogach naszego wtorkowego gościa będzie równie odległa jak egzotyczna Jamajka.

Życzymy ks. Marianowi dużo siły i odwagi w jakże niełatwym ewangelizowaniu. Misjonarza zaprosiła w progi szkoły pani Violetta Czekaj.

news: misjonarzwnaszejszkole.jpg


Dodane przez tj dnia 16.01.2015 08:24:38 28 Czytań - Drukuj
...Jasełka szkolne 1024...
WYDARZENIA 2014/2015

W ostatnim dniu nauki to jest 19XII  przed świętami Bożego Narodzenia 20-sto osobowa grupa uczniów zaprezentowała społeczności szkolnej przygotowywaną od kilku tygodni sztukę bożonarodzeniową pt. ''Ziarenka czułości". Uczniowie opowieść o historii pierwszych rodziców oraz o historii Świąt Bożego Narodzenia połączyli z czasami współczesnymi. Ukazali piękno i radość wspólnego przeżywania świątecznego czasu, a także wskazali zagrożenia deformujące istotę świąt, jakie niesie cywilizacja i konsumpcyjny styl życia. Znamienna była scena, w której mały chłopiec szuka w codziennej rzeczywistości jedynie zawartej w tytule czułości i zainteresowania rodziców. Ci w pogoni za pieniądzem nie zawsze są mu w stanie ją zapewnić. Owa czułość jest najlepszym i najważniejszym prezentem dla dziecka nie tylko w święta, ale w życiu codziennym.

Ksiądz proboszcz Stanisław Talaczyński nie krył podziwu dla występujących uczniów . Przyznał , że za każdym razem jest miło  w szkole zaskakiwany poziomem przygotowywanych przedstawień. Pomysłodawczynią i reżyserem jasełek była pani Violetta Czekaj. Oprawę muzyczną przygotowała pani Kasia Siwak wraz z zespołem muzykujących nauczycieli to jest :pani Ola Kobusińska, pan Robert Szypowski oraz pan Tomek Jaworski . Szopkę zbudował z uczniami pan Jarek Kobusiński. Po przedstawieniu życzenia uczniom i nauczycielom złożyli dyrektor Grzegorz Koziełek i ks. proboszcz Stanisław Talaczyński , którzy symbolicznie podzielili się  również opłatkiem. Dzięki
przychylności i otwartemu sercu wielu ludzi, wszyscy uczniowie otrzymali upominki, po czym udali się do klas na spotkania przy stole.

news: jaselka2014.jpg


Dodane przez tj dnia 07.01.2015 11:23:52 43 Czytań - Drukuj
...WYJAZD PO BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU...
WYDARZENIA 2014/2015Jak co roku harcerze 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku im. J. Korczaka działającej w naszej szkole wyruszyli po Betlejemskie Światło Pokoju.
Harcerze wzięli udział w wycieczce do Term w Bukowinie Tatrzańskiej, zwiedzali znane miejsca w Zakopanem oraz uczestniczyli w harcerskiej miejskiej grze ulicznej.
W niedzielę 14 grudnia o godz. 9.00 w miejscowości Svit koło Popradu, w kościele pw. św. Józefa skauci słowaccy przekazali ZHP Betlejemskie Światło Pokoju. W mszy świętej wzięło udział około 1 000 uczestników Betlejemskiego Zlotu. 
Przywiezione Światło harcerze rozdawali w urzędach, instytucjach publicznych naszego miasta i powiatu.
Drużyna naszej szkoły udała się na tę uroczystość dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Dum Spiro Spero działającej w Bydgoszczy.

ZDJĘCIA Z WYPRAWY - PROSZĘ KLIKNĄĆ W TEN TEKST !

Po przyjeździe tradycyjnie patrol 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku przekazał Betlejemskie Światło Pokoju w instytucjach: Starostwie Powiatowym w Żninie - na ręce Pana Starosty Żnińskiego, w Urzędzie Miejskim na ręce pana Burmistrza Żnina oraz w instytucjach na ręce dyrekcji: Banku Spółdzielczego "Pałuki", Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowym Domu Samopomocy w Żninie, Pałuckiego Centrum Zdrowia, Domu Kultury, Muzeum Ziemi Pałuckiej, Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie, Hotelu Martina, Radia Żnin, Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie oraz proboszczom parafii: NMP Królowej Polski w Żninie oraz Św. Floriana w Żninie.

ZDJĘCIA - PROSZĘ KLIKNĄĆ W TEN TEKST !


Dodane przez tj dnia 02.01.2015 10:05:51 41 Czytań - Drukuj
...MIKOŁAJKOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY...
WYDARZENIA 2014/2015Dnia 5 grudnia odbył się w naszej szkole mikołajkowy kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz uczniów klasy II i III zespołów edukacyjno - terapeutycznych. 
Podczas kiermaszu prezentowano stroiki świąteczne, choinki z szyszek, makaronu, żołędzi, wianki, kartki świąteczne, ozdoby z drewna, obrazki. Wszystkie przygotowane dekoracje bardzo podobały się zarówno kupującym jak i oglądającym. Prace powstawały pod kierunkiem nauczycielek: M. Dytman, L. Kwaśniewskiej, D. Piechowiak - Jaśińskiej, E. Źiółkowskiej.

Dodane przez tj dnia 02.01.2015 09:56:57 28 Czytań - Drukuj
...Integracyjne Mikołajki 2014...
WYDARZENIA 2014/2015

W dniu 4 grudnia w Żnińskim Domu Kultury odbyły się " Integracyjne Mikołajki 2014". W uroczystości brali udział uczniowie ZSS oraz uczestnicy żnińskiego Środowiskowego Domu Samopomocy. Imprezę uświetnił występ rodziców uczniów z naszej szkoły. Wszyscy wspaniale się bawili, wspólnie śpiewając piosenki o tematyce świątecznej i zimowej.  Nie zabrakło Mikołaja, który częstował dzieci słodyczami. Organizacją Mikołajek zajęli się nauczyciele: Ewa Dobosz, Katarzyna Siwak, Piotr Przywara, Tomasz Jaworski oraz Piotr Pryka ze ŚDS. 


Dodane przez tj dnia 05.12.2014 10:27:19 53 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 24 1 2 3 4 > >>
...Losowa fotografia...
...Ostatnie Artykuły...
Śmiało w przyszłość ...
Scenariusz indywidua...
Konspekt lekcji. TEM...
Scenariusz lekcji - ...
Scenariusz lekcji - ...
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2014/2015
kontakt: salka1@interia.pl
jawor.antom@gmail.com