STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 09-05-2021 10:34:41
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Zlot i złaz harcerski
WYDARZENIA 2010/2011

Uczniowie  Zespołu Szkół Specjalnych reprezentowali  Powiat Żniński w międzynarodowej imprezie

,,Zlot Lwów 100”

 

    Reprezentanci  szkoły wraz z opiekunami, jako jedyni z terenu powiatu żnińskiego,  uczestniczyli  w międzynarodowym zlocie harcerskim we Lwowie w dniach 20-22 maja 2011.

    W piątek 20 maja około 600 harcerek i harcerzy z Polski oraz ponad 150 skautek i skautów z ukraińskiej organizacji skautowej spotkało się we Lwowie rozpoczynając Zlot Lwów 100 w rocznicę pierwszego rozkazu Naczelnej Komendy Skautowej,  powołującej pierwsze 4 drużyny harcerskie we Lwowie. Należy pamiętać, że Lwów był nie tylko miejscem narodzin harcerstwa, ale też ukraińskiego skautingu.

Zlotowa sobota rozpoczęła się o godzinie 9.00, kiedy 51 patroli harcerzy i ukraińskich skautów wyruszyło na trasę gry miejskiej "4.Element". Harcerze i skauci wędrowali po najsłynniejszych dla harcerstwa i ukraińskiego skautingu miejscach i mieli do wykonania trzy rodzaje zadań. Na punktach zadaniowych gry zdobywali trzy kolejne "elementy" wzajemnie się dopełniające (Idea, Ludzie, Działania), między punktami odnajdywali szczegóły związane ze słynnymi miejscami Lwowa oraz rozwiązywali zagadki na temat historii miasta. Szczególnym punktem gry były zadania realizowane przez patrole na Cmentarzu Łyczakowskim i Orląt Lwowskich.
    Po grze, która zakończyła się o godz. 17.00, uczestnicy wrócili do miejsc zakwaterowania, aby na godzinę 20.00 zameldować się w Domu Kultury "Pohulanka" obok Cmentarza Łyczakowskiego, gdzie rozpoczął się Jarmark Umiejętności. Było to miejsce, gdzie przedstawiciele 13 chorągwi oraz skauci ukraińscy zaprezentowali charakterystyczne miejsca, zwyczaje i zabawy, a nawet potrawy regionalne swych regionów. Jarmark zakończono o godzinie 22.30 wspólnym polsko-ukraińskim kręgiem.

Czas zlotu oprócz świętowania rocznicy  był doskonałą okazją do spotkań międzynarodowych , poznania różnic i podobieństw kulturowych, zabaw i gier integracyjnych, poznania miasta i historii Lwowa.

Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com