STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 25-04-2024 09:57:35

ZLOT DRUŻYN ZHP NIEPRZETARTEGO SZLAKU W FUNCE
Wydarzenia 2012/2013W dniach 17 - 21 września 2012 roku harcerze z 17 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka w liczbie 17 wraz z opiekunami dh. phm Grażyną Sawicką, dh. phm Teresą Paradowską, dh Tomaszem Jaworskim, przeżywali harcerską przygodę podczas Zlotu NS w Funce.
      Wyjazd możliwy był dzięki dotacji uzyskanej przez Stowarzyszenie Miłośników Harcerstwa Żnińskiego z Gminy Żnin.
      Harcerze i instruktorzy są wdzięczni za możliwość skorzystania z dobrodziejstw jakie daje HOW w Funce. Dzieci i młodzież uczestniczyły min w zajęciach na basenie w Chojnicach, zajęciach z ornitologii, wikliniarstwa, Kynoterapii, prawdziwym harcerskim ognisku, ekonomicznej grze ulicznej zorganizowanej przez NBP oddział w Bydgoszczy i oglądaniu filmów jak za dawnych czasów - wyświetlanych projektorem szpulowym przez dh hm Kazimierza Baszczyńskiego z Szubina.
      Na długo w pamięci harcerzy zapadnie uroczysty apel, na którym dh Grażyna Sawicka i dh Teresa Paradowska otrzymały najważniejsze dla instruktora odznaczenie - Przyjaciel dziecka, za wieloletnią pracę społeczną na rzecz swoich wychowanków.
news: funka2012.jpg