STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 23-04-2024 09:51:01

Wydarzenia 2012/2013

21 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Żninie odbyła się I Powiatowa Konferencja z cyklu „Bezpiecznie w dorosłość” pt. „Szkoły wolne od uzależnień”

Niniejsza konferencja adresowana była do nauczycieli, którzy na co dzień zajmują się działalnością profilaktyczną w szkołach oraz do rodziców, którzy pełnią najważniejszą rolę w wychowaniu dzieci. W związku z tym zaproszono pedagogów i profilaktyków z wszystkich publicznych szkół z powiatu żnińskiego wraz z przedstawicielami rodziców a także przedstawicieli MOPS-u , Policji, PCPR, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Sądu Rejonowego w Żninie.

Jednym z podstawowych  założeń konferencji była próba tworzenia koalicji profilaktyki szkoła – dom. Dlatego też jednym z celów było przygotowanie rodziców do rozpoczęcia „domowej profilaktyki” uzależnień. Głównymi celami konferencji było też zwiększenie świadomości rodziców i nauczycieli na temat uzależnień, zapoznanie z formami pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym oraz ogólnie rozumiana profilaktyka. Szczególnie ważne było zapewnienie  rodzicom poczucia, że szkoła i inne instytucje są ich sprzymierzeńcami w walce z uzależnieniami.

Konferencja ta była pierwszą z cyklu planowanych corocznych spotkań poruszających ważne problemy dzieci i młodzieży szkolnej.

ORGANIZATORZY: Zespół Szkół Specjalnych w Żninie (Anna Muzykiewicz, Grażyna Ślęzak, Katarzyna Gwiazda, Aneta Golczyk-Szypowska), Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żninie (Joanna Szymańska) oraz Starostwo Powiatowe w Żninie (Izabela Gronet).

news: Konferencja.JPG