STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 09-05-2021 10:35:14
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
V JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI INTEGRACYJNY ZLOT DRUŻYN HARCERSKICH ZHP NS DĘBLIN
Wydarzenia 2012/2013

Harcerze z 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie wzięli udział w V JUBILEUSZOWYM  OGÓLNOPOLSKIM INTEGRACYJNYM  ZLOCIE DRUŻYN HARCERSKICH ZHP NS DĘBLIN 2013 - „POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI-150 ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO”

Zlot odbył się w  dniach 16-19 maja 2013 r. na terenie 1 Batalionu Drogowo Mostowego im. gen. Romualda Traugutta w Dęblinie – na terenie Twierdzy Dęblińskiej.

Na Zlot drużyna w liczbie 8 harcerzy i 3 instruktorów ZHP NS Grażyna Sawicka, Teresa Paradowska i Tomasz Jaworski udała się ze Żnina autobusem PKS, w Bydgoszczy autobusem MPK na dworzec PKP i pociągiem jadąc przez Warszawę  na miejsce w Dęblinie. Dla osób niepełnosprawnych to nie lada wysiłek i sukces pokonać samodzielnie, bez pomocy rodziców, a tylko pod troskliwym okiem instruktorów odległość ok. 400 km

W zlocie uczestniczyły drużyny ZHP Nieprzetartego Szlaku wszystkich środowisk harcerskich, gromady zuchowe, wychowankowie Świetlic Środowiskowych, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej. Drużyny wykonały zadanie przedzlotowe o nagrodę Dowódcy 1 BDM w Dęblinie - portret gen. Romualda Traugutta w formacie

W Dęblinie spotkało się 208 uczestników – zuchów, harcerzy i Instruktorów.


news: DEBLIN20131.jpg


news: DEBLIN20132.jpg

 

Każdy dzień rozpoczynał się zgodnie z  obrzędowością harcerską - apelem. Dla naszych przybocznych to niezwykłe przeżycie meldować drużynę przed tak licznie zebranymi na placu apelowym.

Piątek był dniem na zakwaterowanie, apel inauguracyjny i integrację środowisk  poprzez wspólną harcerską zabawę, pląsy i śpiewy przy ognisku.

Dzień drugi to niezapomniane dla wszystkich uczestników  chwile pod troskliwym okiem żołnierzy. Poznaliśmy historie jednostki, zobaczyliśmy ważne historyczne miejsca Twierdzy „Dęblin”. Największe wrażenie zrobiło na wszystkich uczestnikach to, że mogliśmy znaleźć się na wozie transportowym PTS amfibia i uczestniczyć w manewrach na lądzie i rzece Wiśle. Amfibia to pojazd przystosowany konstrukcyjnie do poruszania się po powierzchni lądu i wody, używane głównie przez wojsko i służby ratownicze. Może również  służyć do desantu.

Po południu drużyny uczestniczyły w konkurencjach sportowych oraz wzięli udział w pokonaniu wojskowej ścieżki zdrowia.

Trzeci dzień to wycieczka pod hasłem   „Lubelskie jest tak piękne, że się w nim zakochasz i powrócisz” Harcerski Rajd na dostosowanych do niepełnosprawności I trasa light (3,5 km) Bochotnica – Kazimierz Dolny n. Wisłą-trasa II trasa dla drużyn sprawniejszych (12 km).Puławy - Bochotnica - Kazimierz Dolny n. Wisłą – Mięćmierz. Po kolacji chwile dla nowych znajomych.

Czwartego dnia po uroczystym apelu, mszy świętej Drużyna ze Żnina wróciła do domu na Ziemię Pałucką i stwierdziła „Dęblin jest wspaniały …”

Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com