STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 29-03-2024 14:32:36
Nawigacja


WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

Oferta zajęć dla dzieci z diagnozą autyzmu

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza"


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Maj 2014 Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej drużyn 11-osobowych Związku Stowarzyszeń Społeczno - Sportowych "Sprawni-Razem"
SPORT
     W słoneczny weekend w Czarnkowie, przed Mundialem w Brazylii, odbyły się Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej drużyn 11-osobowych Związku Stowarzyszeń Społeczno - Sportowych "Sprawni-Razem". Organizatorami tego wielkiego piłkarskiego święta osób z lekką niepełnosprawnością intelektualną były Ministerstwo Sportu i Turystyki, Związek Stowarzyszeń Społeczno - Sportowych "Sprawni-Razem" z Warszawy, Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno - Sportowe "Sprawni - Razem" z Piły i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie. Patronat honorowy nad imprezą objęli: posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Maria Małgorzata Janyska, Starostwo Powiatowe, Gmina Czarnków i Miasto Czarnków.

Oficjalne otwarcie zawodów miało miejsce w sobotę 24 maja o godzinie 11.00 na płycie stadionu głównego czarnkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (choć pierwsze rozgrywki piłkarskie rozpoczęły się już o godzinie 9.00). Pierwszym punktem otwarcia było wprowadzenie na stadion kolumny sportowej pod przewodnictwem jednego z organizatorów Piotra Swadzyniaka - nauczyciela Zespołu Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach. Po kolei na boisku ustawiały się zespoły z województw: dolnośląskiego, kujawsko - pomorskiego, lubuskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Na końcu kolumny, jako przedstawiciele gospodarzy, stanęli piłkarze z województwa wielkopolskiego. Wówczas nastąpiło przywitanie gości honorowych zaproszonych przez dyrektora zawodów Jerzego Kucharskiego. Najpierw spiker zawodów, rzecznik prasowy i jednocześnie jeden z organizatorów, Piotr Mielcarek powitał posłankę na Sejm RP Marię Małgorzatę Janyskę, która odczytała list od Ministra Sportu i Turystyki skierowany do wszystkich zawodników, trenerów i organizatorów tej wielkiej prestiżowej imprezy. W liście tym minister wyraził swoje zadowolenie z organizacji Mistrzostw Polski w Czarnkowie, podkreślił też ogólną wagę sportu w naszym kraju i życzył wszystkim udanego turnieju.

Na płycie stadionu obecny był także wicestarosta czarnkowsko - trzcianecki Tadeusz Teterus, który razem z panią poseł uroczyście otworzył mistrzostwa. Nie zabrakło również burmistrza miasta Czarnków Franciszka Strugały, wójta gminy Czarnków Edwarda Kuleszy, przewodniczącego Rady Powiatu Waldemara Pawłowskiewgo i radnego powiatowego Bogdana Tomaszewskiego. Podczas otwarcia byli oczywiście obecni główni organizatorzy imprezy: doktor Zenon Jaszczur z Zarządu Głównego Związku Stowarzyszeń Społeczno - Sportowych "Sprawni - Razem" z Warszawy, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie Jan Palacz i prezes Oddziału Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno - Sportowego "Sprawni - Razem" z Piły Aleksandra Błażejewska.

Po złożeniu meldunku o gotowości zawodników do gry nastąpiło wciągnięcie na maszt flagi narodowej, przy uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego przez Katarzynę Wizę i Tomasza Czarneckiego. Zaraz po wyprowadzeniu kolumny sportowej ze stadionu rozpoczęły się kolejne mecze piłkarskie.

Spotkania były bardzo zacięte, ponieważ wszyscy zawodnicy mieli świadomość wagi każdego wygranego meczu, który przybliżał ich do zdobycia trofeów w całych Mistrzostwach Polski. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali zawodowi arbitrzy piłkarscy z Okręgowego Związku Piłki Nożnej z Piły, którzy w fachowy sposób sędziowali wszystkie spotkania. Gry toczyły się w grupach "A" i "B" na obu płytach boisk czarnkowskiego OSiRu. W wyniku rozgrywek dnia pierwszego, do półfinałów zakwalifikowały się zespoły z czterech województw: kujawsko - pomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Mecze półfinałowe i finałowe, które odbywały się już w niedzielę, były naprawdę dobrym widowiskiem piłkarskim. W wyniku rozgrywek udało się wyłonić zwycięzców mistrzostw. Miejsce I zdobyła drużyna z województwa kujawsko - pomorskiego, złożona z uczniów naszej szkoły którą reprezentowali: Paweł Szczepański, Mariusz Łuczka, Bartłomiej Stachowski, Mateusz Świtała, Sebastian Ciaciuch oraz absolwent naszej szkoły Łukasz Stachowski który został najlepszym strzelcem naszej drużyny zdobywając trzy bramki dla naszej drużyny oraz Zespołu szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu, otrzymując tym samym Puchar Mistrzów Polski "Sprawni - Razem" ufundowany przez starostę czarnkowsko - trzcianeckiego Wiesława Maszewskiego. Miejsce II zdobyła drużyna z województwa pomorskiego, która otrzymała puchar ufundowany przez burmistrza Czarnkowa Franciszka Strugałę, a III miejsce przypadło w udziale zespołowi z województwa dolnośląskiego. Puchar za trzecie miejsce wręczył jego fundator wójt gminy Czarnków Edward Kulesza. Pozostałe zespoły wywalczyły dalsze lokaty. I tak: miejsce IV zajął zespół z województwa zachodnio - pomorskiego, miejsce V przedstawiciele gospodarzy - Wielkopolska, miejsce VI województwo lubuskie, miejsce VII - tzw. Wielkopolska II i miejsce VIII: Jastrowie (dodatkowa drużyna ze szkół specjalnych i Ośrodków Szkolno - Wychowawczych                      z naszego najbliższego regionu). Statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał z rąk posłanki Krzysztof Zborowski ze zwycięskiego zespołu z województwa kujawsko - pomorskiego, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Redmann, również z kujawsko - pomorskiego. Mistrzostwa Polski przeprowadzone w naszym pięknym mieście miały tym większą rangę, że były sprawdzianem naszej Kadry Narodowej osób niepełnosprawnych intelektualnie przed Mundialem w Brazylii latem 2014 roku.

Sponsorami turnieju byli: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Czarnkowa, Komat z Romanowa Dolnego, Dora - Metal z Czarnkowa, Meble VOX z Czarnkowa, Bank Spółdzielczy z Czarnkowa, drukarnia Interak z Grzęp, Plastmet z Lubasza oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji z Czarnkowa. Wszyscy organizatorzy są niezmiernie wdzięczni sponsorom za ich pomoc w przeprowadzeniu tego wielkiego piłkarskiego święta. Organizacja turnieju nie byłaby również możliwa bez zaangażowania Piotra Kłosa - nauczyciela wychowania fizycznego z ZSP im. Józefa Nojego w Czarnkowie i Jacka Michalaka - nauczyciela wychowania fizycznego z publicznego gimnazjum w Lubaszu. Wielką pomoc zaoferowała pani Bożena Kacza z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, która była szefową wolontariatu młodzieżowego, a dziewczęta, które podjęły się pracy społecznej były wprost nieocenione. W roli dźwiękowców i operatorów sprzętu nagłaśniającego doskonale sprawdzili się uczniowie: Waldemar Gawrych i Krzysztof Wiza, za co również należą im się serdeczne podziękowania.

Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej "Sprawni - Razem" 2014 dobiegły co prawda końca, ale niektórzy zawodnicy i trenerzy, którzy przez pełne dwa dni gościli w naszym mieście, nie mogą się już doczekać kolejnych. Jest to znak, że organizatorzy tej wielkiej imprezy stanęli na wysokości zadania i że wykazali się pełnym profesjonalizmem w przeprowadzeniu tak prestiżowych zawodów. Trzeba mieć nadzieję, że Zarząd Główny Związku Stowarzyszeń Społeczno-Sportowych "Sprawni - Razem" z Warszawy znowu będzie chciał zorganizować w mieście nad Notecią imprezę sportową o podobnej randze. Czarnków po prostu na to zasługuje!
Artykuł przygotował: Piotr Przywara

news: pilkarskiemistrzostwa.JPG

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2021/2022
kontakt:
jawor.antom@gmail.com