STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 29-03-2024 15:57:51

IV Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej „Słowa niosą radość”
WYDARZENIA 2013/2014

Dnia 29 maja 2014 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się IV Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej „Słowa niosą radość”, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Sport to zdrowie!”.

Do udziału w Przeglądzie organizatorzy zaprosili uczniów klasy 2b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego w Żninie, dzieci z oddziału zerowego Niepublicznej szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Niepublicznych w Bożejewicach, dzieci 6-letnie z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Żninie oraz 5-latki z Przedszkola Niepublicznego „U Boba”. W Przeglądzie brali tez udział uczniowie ZSS w Żninie.

Przegląd otworzył występ młodszych uczniów ZSS, którzy zaśpiewali piosenkę inscenizowaną ruchem oraz harcerzy. Następnie odbył się konkurs. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki pokazywane gestem. Grupy występowały również z piosenkami i tańcami. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zdanie i przyznała nagrody w dwóch kategoriach - przedszkola i szkoły. W kategorii przedszkola pierwsze miejsca zajęli Alicja Pichłacz, Daniel Deręgowski i Olgierd Pawłowski z Przedszkola Niepublicznego „U Boba” oraz Julia Andrzejewska z Przedszkola  Miejskiego nr 2 w Żninie. Drugie miejsca zajęły Kaja Lisiecka i Zosia Marciniak z Przedszkola Miejskiego nr 2 , a trzecie Patrycja Surma-Staniszewska i Jaś Czerwiński również z tego przedszkola. W kategorii szkoły pierwsze miejsca zajęli Maja Zanto z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bożejewicach, Wojtek Czekaj ze Szkoły Podstawowej nr 2  w Żninie oraz Patryk Kijewski z ZSS. Drugie miejsca zajęli Jędrzej Witucki i Hubert Rabuliński ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Miłosz Bugno z Niepublicznej Szkoły w Bożejewicach. Trzecie miejsca zajęli Ola Plewa, Adrian Bała oraz Filip Mech z ZSS. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za udział w IV Przeglądzie Twórczości Literatury Dziecięcej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, a zaproszone placówki podziękowania.

Przegląd zakończył się  występem Filharmonii Pomorskiej zatytułowanym „Nasi sąsiedzi”.

Organizatorkami Przeglądu były S.Słota, M.Małecka, L. Kwaśniewska, K. Siwak, M. Niedźwiedzka i A. Przywara.

news: 4przegladtworczoscii.jpg