STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 09-05-2021 08:44:38
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
„Pod Żaglami …uczymy się żyć”
WYDARZENIA 2015/2016

W dniach 05 do 08 maja 2016 roku w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Pucku  pod opieką drużynowych hm Grażyny Sawickiej oraz pwd Tomasza Jaworskiego przebywało ośmiu harcerzy 17 drużyny ZHP  Nieprzetartego Szlaku im Janusza Korczaka.

Czterodniowy pobyt  był możliwy dzięki  realizacji  oferty zadania publicznego pt „Pod Żaglami …uczymy się żyć”.  złożonej przez organizację pozarządową Stowarzyszenie Sympatyków Harcerstwa Żnińskiego  i zakwalifikowanej przez  Starostwo Powiatowe w Żninie. Jej beneficjentami byli niepełnosprawni uczestnicy, uczniowie  Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie.

Kilka dni poza domem było szansą na integrację w naturalnych warunkach,  nabycie nowych umiejętności i rozwój społeczny. Dzięki wsparciu Fucdacji Dum Spiro Spero z Bydgoszczy wśród wielu atrakcji nie zabrakło miejsca na zajęcia  rehabilitacyjne:  siatkówkę plażową, zajęcia na siłowni, partię kręgli, spacery.

Podczas zajęć edukacyjnych harcerze obserwowali w wadach zatoki Puckiej organizmy żywe i roślinność. Poznając tajniki żeglarstwa wiązali węzły żeglarskie i uczyli się zespołowej   odpowiedzialności niezbędnej podczas żeglowania łodzią typu PUCK..

Uczestnictwo w tego typu zajęciach dostarcza im wielu niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji. Obserwacja malowniczych pejzaży przy blasku zachodzącego słońca to dla dzieci z dysfunkcjami okazja do kształtowania wrażliwości estetycznej.

Jak podają instruktorzy: od ośmiu lat pozyskujemy środki by organizować zajęcia w formie wyjazdowej,  by w naturalny sposób uczyć naszych podopiecznych żyć i pokonywać pojawiające się przeciwności. Kilkugodzinna podróż z czterema przesiadkami i sukcesy osiągnięte  podczas realizowanych zajęć to sposób na podniesienie samooceny...

Galeria zdjęć z Pucka - proszę kliknąć tutaj...

Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com