STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 09-05-2021 10:17:45

Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

„Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”
WYDARZENIA 2017/2018

Od kwietnia do maja 2018 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie realizowane były zajęcia pozalekcyjne w ramach grantu oświatowego sponsorowanego przez Starostwo Powiatowe w Żninie – „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Nabyli umiejętności w zakresie przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, używania podręcznego sprzętu gaśniczego oraz przestrzegania zasad bhp w pracach polowych i w gospodarstwie rolnym.

Zajęcia realizowane były w formie teoretycznej i ćwiczeń praktycznych z użyciem specjalistycznego sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Odbyły się również spotkania z zaproszonymi gośćmi (policjant, likwidator szkód KRUS, strażacy, ratownicy WOPR).

Zdobyte wiadomości i umiejętności pozwolą im na skuteczną interwencję jeśli staną się świadkami wypadku lub znajdą się w sytuacji zagrożenia.

Zajęcia prowadziły  nauczycielki Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak-Jasińska.

news: kolage.jpg