STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 28-03-2024 15:03:57

Program: Godność, Wolność, Niepodległość
WYDARZENIA 2018/2019news: logoniepodleglaa.jpg

Lp.

Zadanie

Cel

Liczba uczestników

1.

Wycieczka do Warszawy pt. „Tu odrodziła się Polska”

Zapoznanie z miejscami związanymi z odzyskaniem niepodległości i ekspozycjami muzeów, które przybliżają uczniom wiedzę o drodze Polski do niepodległości oraz walki o jej utrzymanie. W planie wycieczki: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego, Zamku Królewskiego, wizyta przed Pałacem Prezydenckim, Sejmem, przy Grobie Nieznanego Żołnierza i Pomniku Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem, na Cmentarzu Powązki, , pod pomnikami Powstania Warszawskiego, Armii Krajowej, Nike, Bohaterów Getta Warszawskiego, w Parku Łazienki, na Starówce, przy Pałacu Kultury i Nauki i Stadionie Narodowym.

27-29.09. 2018r.

25 i 5 opiekunów

Zrealizowano

2.

Wycieczka do Poznania pt. „Stąd przyszła wolność na Pałuki”

Zapoznanie z miejscami związanymi z wybuchem i przebiegiem powstania wielkopolskiego i ekspozycjami muzeów, które przybliżają uczniom wiedzę o wydarzeniach z historii Wielkopolski. W planie wycieczki:
Pomnik Powstania Wielkopolskiego, Muzeum Uzbrojenia, Muzeum Armii Poznań, Muzeum Powstania Wielkopolskiego, Muzeum Powstania Poznańskiego / Czerwiec 1956, Pomnik Ofiar Czerwca 1956, Rynek.

25 i 5 opiekunów

Zrealizowano

3.

Zebranie materiałów i pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości.
Przygotowanie wystawy i jej prezentacja w dniu szkolnych obchodów Święta Niepodległości.

Zachęcenie uczniów do aktywnego poszukiwania pamiątek: dokumentów, fotografii i innych materiałów, związanych z ich rodzinnymi historiami odrodzenia Polski i stu lat niepodległości.

Przygotowanie prezentacji będzie też uwzględniało pokazanie miejsc, które odwiedzili uczestnicy wycieczek i ich wrażenia z wyjazdów.

0d 22.10. do 9.11. 2018r.

Wszyscy uczniowie szkoły, w szczególności uczestnicy wycieczek

W trakcie realizacji.

Finał 9.11.2018r.

4.

Zorganizowania Szkolnego Dnia Latawca pt. „Biało-czerwona na niebie”.

Wykorzystanie zajęć techniki do wzbudzania wśród uczniów dumy z symboli narodowych – barw biało-czerwonych, godła.

0d 22.10. do 9.11. 2018r.

Uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej, klas III gimnazjum.

Prezentacja latawców w dniu szkolnych obchodów Święta Niepodległości