STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 20-04-2024 09:41:24

Dzień Kropki
2020-2021Dzień Kropki 15 września  to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły.

Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

"Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości.  Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas.  Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki.

Historia Dnia Kropki sięga roku 2009. W ramach Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele działań, których motywem przewodnim jest kropka. Pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować- powstają kropkowe dzieła sztuki.

Historia Vashti i jej nauczycielki przypomina, że warto czasem się zatrzymać na moment, pochylić się nad dzieckiem, które może potrzebować naszego wsparcia, wzmocnienia w pokonywaniu własnych słabości.

news: dzienkropki.jpg