STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 29-03-2024 01:59:40

Udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Do hymnu!"

news: niepodleglalogotyp.jpg news: MKiDNlogotyp.jpg

Dnia 19 maja 2022 nasza szkoła uczestniczyła w przesłuchaniu przez komisję zewnętrzną konkursu ,,Do Hymnu IV”.

,,Do Hymnu”  to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Do szkoły na przesłuchanie przyjechał prof. zw. dr hab.  Roman Grucza oraz prof. dr hab.  Aleksandra Grucza- Rogalska.

Komisja była pod wrażeniem aktywności uczniów, podziękowała za przepiękne przygotowania konkursowe, złożyła sława uznana dla wszystkich nauczycieli i dyrekcji szkoły, podkreśliła trud i determinację szkoły specjalnej, która konkuruje w konkursie ze szkołami masowymi.

Nasi uczniowie spełnili warunki konkursowe, śpiewając utwory z pamięci i acapella. Wszyscy byli perfekcyjnie przygotowani przez panią Katarzynę Siwak. Nad oprawą organizacyjną czuwała pani Ania Jaworska.

W realizację konkursu włączyła się cała społeczność szkolna, która przygotowywała dekoracje, poczęstunek, oprawę całego przedsięwzięcia.

Nasza placówka postawiła na realizację zadania w atmosferze plenerowej, zbliżonej do strefy kibica, dzięki czemu uczniowie mogli się nauczyć jak można być patriotą każdego dnia, a nie tylko od święta. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz uczestniczyły po konkursie w zajęciach integracyjno-tanecznych.

Organizatorzy dziękują za zaangażowanie dzieciom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że ten dzień wypadł doskonale.

news: dohymnu.jpg
Więcej foto w galerii - aby zobaczyć proszę kliknąc w zdjęcie !