STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 20-04-2024 14:59:11

Szkolne Jasełka
WYDARZENIA 2008/2009W dniu 19 grudnia w szkole odbyły się tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe.
Uczniowie zapewne długo będą wspominali przedstawicieli wielu narodowości, którzy niczym blibnijni Trzej Królowie odwiedzili w ten grudniowy poranek naszą szkołę. Inicjatorką i reżyserką spotkania była pani Violetta Czakaj przy współpracy innych nauczycieli. Widzów oglądających jasełka ogarnęło wzruszenie, nie ukrywał go nawet gość ksiądz Stanisław Talaczyński, który podkreślił, że Boże Narodzenie jest wszędzie tam, gdzie jest dobro! Kapłan pobłogosławił opłatki, którymi dzielono się wzajemnie. Uśmiechy na wszystkich buziach wywołał Gwiazdor, który dzięki hojności i ofiarności wielu sponsorów przyniósł wiele prezentów.

Ciekawe fotgrafie można oglądać - wystarczy kliknąć tutaj!

Dzień wcześniej duża grupa uczniów wraz z opiekunami wybrała się do ośrodka wypoczynkowego w Oćwiece na "Wigilię Staropolską". Gospodarz - pan Piotr Sobolewski wraz z żoną zaprosili uczestników spotkania do wspólnego wypieku pierników i chleba, przygotowania stroików świątecznych, wysłuchania opowieści - prelekcji związanej z tradycją adwentową i bożonarodzeniową.
Spotkanie zakończono wspólnym dzieleniem się opłatkiem oraz skosztowaniem wspaniałych potraw wieczerzy wigilijnej.

news: 2zm.jpg  news: 1zm.jpg