XIV Festiwal Twórczości Religijnej Osób z Niepełnosprawnością
Dodane przez tj dnia 21.05.2024 09:12:14
      W Centrum Edukacyjno - Formacyjnym w Gnieźnie odbył się 20 maja XIV Festiwal Twórczości Religijnej Osób z Niepełnosprawnością "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła". W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczestników z 11 placówek,  którym na początku spotkania błogosławił i dobrej zabawy życzył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

       Hasło trwającego roku duszpasterskiego "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła", które wyznaczało także festiwalowy temat, to - jak  przypomniano - wezwanie do wspólnego przemierzania drogi, do aktywnego budowania wspólnoty, do pokonywania barier i przełamywania różnic. Podobnie, jak w latach ubiegłych festiwal miał  formę przeglądu piosenek i małych form scenicznych oraz wystawy prac plastycznych. Autorzy prac plastycznych ilustrowali wybrane teksty biblijne oraz przedstawiali konkretną realizację w życiu codziennym  chrześcijańskiego hasła aktualnego tematu roku duszpasterskiego. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w okolicznościowym albumie. W części  plastycznej wzięli udział: Anastazja L., Aleksandra S., Nicola P., Krystian C.
Natomiast na scenie gnieźnieńskiego Centrum Edukacyjno- Formacyjnego zaprezentowała się grupa uczniów, która wykonała  radosny i dynamiczny taniec do piosenki " Wszystkie narody klaskajcie w dłonie". Występ Adama, Jakuba, Krzysztofa, Natalii,  Adriana i Krzysztofa został przyjęty przez publiczność bardzo entuzjastycznie i nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci do festiwalowych zmagań przygotowane zostały pod czujnym okiem pani Kasi i wspierającej jej pani Violi. Coroczne spotkanie festiwalowe jest wydarzeniem integrującym, włączającym osoby z niepełnosprawnością w duszpasterską działalność Kościoła i pokazującą jak wspaniałym dobrem jest ich  obecność, świadectwo i twórczość.

 ==>> Galeria zdjęć z imprezy - kliknij w foto poniższe aby zobaczyć <==
news: gniezno24.jpeg