STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 21-11-2019 00:32:58
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW PO GIMN

Film nagrany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Październik 2016
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Kolędowanie i integracja
WYDARZENIA 2018/2019

8  stycznia, we wtorkowe przedpołudnie w szkole panowała niecodzienna atmosfera. Wszystko za sprawą odbywającego się już po raz dziewiąty "Spotkania z kolędą i pastorałką". Spotkaniom tym oprócz wspólnego śpiewu kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej przyświeca również  idea szeroko rozumianej integracji środowisk szkolnych. Uczestników powitały panie: wicedyrektor Magdalena Imbiorowska oraz inicjatorka przedsięwzięcia i prowadząca koncert Violetta Czekaj. Do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy 4 szkoły z terenu naszego miasta.  Po raz pierwszy gościliśmy zespół muzykujących uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Społecznych "Trójka", którzy w niebanalnych aranżacjach i z udziałem wielu instrumentów zaprezentowali nam swój repertuar kolędowy. Uczniów do występu przygotowała p. Elżbieta Kończal. Ponadto wysłuchaliśmy i zaśpiewaliśmy pastorałki z zespołami: Szkoły Podstawowej nr 5 (chór pod opieką p. Reginy Wysockiej), Szkoły Podstawowej nr 1 (uczniowie przygotowani przez p. Beatę Różańską), Szkoły Podstawowej nr 2 ( uczennice przygotowane przez p. Barbarę Bratz) oraz zespół gospodarzy przygotowany przez p. Kasię Siwak. Integracyjne kolędowanie odbyło się dwa dni po Uroczystości Objawienia Pańskiego tj. święcie Trzech Króli, co miało odzwierciedlenie w elementach stroju gospodarzy. Uczniowie bowiem klas młodszych w ramach innowacji pedagogicznej "Poznajemy tradycje i zwyczaje świąteczne" na tę okolicznośc przygotowali i założyli korony królewskie. Podkreśliło to charakter spotkania, ale było także swego rodzaju wyznaniem wiary i oddaniem pokłonu Panu Bogu.

Obszerna fotorelacja znajduje się w galerii zdjęć. Aby zobaczyć można także kliknąć w tekst.

Zajęcia z dogoterapii
WYDARZENIA 2018/2019

Dnia 10.01.2019 r. w ramach innowacji pedagogicznej: „Chcę świadomie wejść w świat dorosłości”, wprowadzonej przez mgr Janinę Witkowską, mgr Dominikę Hutek, mgr Jarosława Kobusińskiego, odbyły się zajęciach z dogoterapii. Celem zajęć było budowanie prawidłowej relacji z psem i nauka zasad bezpiecznego postępowania z psami. Jednocześnie uczniowie zostali zapoznani z różnymi zawodami, w których ważną rolę odgrywa pies. Zajęcia prowadziła Aleksandra Gic.

news: dogoterapia2019.jpg

Praktyczne zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego
WYDARZENIA 2018/2019

8 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w praktycznych zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz sprawdzili swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z zasadami postępowania w sytuacjach zagrożenia życia w formie zabawy i ćwiczeń praktycznych w specjalnie przygotowanej sali edukacyjnej „Ognik”.

 Zajęcia zostały zorganizowane w ramach akcji „Bezpieczne ferie” we współpracy z Komendą Powiatową PSP w Żninie. Organizatorami zajęć były nauczycielki: Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak-Jasińska.

Obszerna fotorelacja znajduje się w galerii, aby tam przejść proszę kliknąć w tekst.

PREZENTY OD MANY MORNINGS!!!
WYDARZENIA 2018/2019

W grudniu 2018r. uczniów kl. I-III  Szkoły Przysposabiającej do Pracy spotkała bardzo miła niespodzianka. Firma Many Mornings bezpłatnie przesłała wyroby swojej firmy czyli kolorowe skarpetki nie do pary. Uczniowie bardzo się ucieszyli, każdy z nich mógł wybrać sobie wzór, który najbardziej mu się podobał. Nie było to łatwe zadanie, gdyż wszystkie wzory były niesamowicie kolorowe i przepiękne.

Bardzo bardzo dziękujemy firmie za okazaną życzliwość i chęć pomocy naszym uczniom. W imieniu wychowanków dziękuję Małgorzata Dytman.

Zdjęcia w galerii, aby obejrzeć proszę kliknąć w tekst.

news: PREZENTYODMANYMORNINGS.jpg

Betlejemskie Światło Pokoju
WYDARZENIA 2018/2019

W nocy z 12/13 grudnia 2018 roku 14 harcerzy 17 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku im Janusza Korczaka, w tym dwoje absolwentów ZSS w Żninie i 3 opiekunki wyjechali na wyprawę po Betlejemskie Światło Pokoju do Zakopanego i Svitu na Słowację, zorganizowaną przez Chorągiew Kujawsko- Pomorską ZHP. Przedsięwzięcie możliwe było dzięki dotacji Marszałka Województwa, a lokalnie dzięki pomocy ze strony Gminy Żnin i zbiórce do puszek pod patronatem Fundacji Dum Spiro Spero z Bydgoszczy, podczas koncertu charytatywnego "Betlejemskie Światło Pokoju.

Harcerze zwiedzili Kraków, gdzie obejrzeli przepiękne Szopki Krakowskie i samodzielnie wykonali obwarzanki. 14 grudnia cała ekipa udała się w góry na Rusinową Polanę i Wiktorówki, a po południu wszyscy mogli zrelaksować się i nabrać sił w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Późnym wieczorem wszyscy przedstawiciele drużyny brali udział w Ogniobraniu w Zakopanem, W sobotę podczas Betlejemskiego Zlotu w Zakopanem harcerze w dwóch patrolach pod kierunkiem phm Teresy Paradowskiej i pwd Marty Okońskiej realizowali zadania gry miejskiej, gdzie mieli okazję wykazać się pomysłowością i zaangażowaniem. Tradycyjnie po grze wszyscy odwiedzili grób Olgi i Andrzeja Małkowskich, po czym udali się na obiad i warsztaty do Gimnazjum nr 1 w Zakopanem. Wszyscy wykonali sobie bombkę na choinkę wspólnie z druhnami Anią i Aldoną z NS, pośpiewali z siostrami Jordaną i Maksymillą, pograli w boccię z druhem Radkiem i poznali instrumenty regionalne, na których grał góral. Instruktorzy Nieprzetartego Szlaku przygotowali dla dzieci przedstawienie pod tytułem " W poszukiwaniu pierwszej gwiazdki", a o godzinie 21-ej Nabożeństwo Światła.

W niedzielę 16 grudnia wczesnym rankiem cała reprezentacja Chorągwi udała się do Svitu na Slowację po najważniejszy dar jakim jest Betlejemskie Światło Pokoju, które odebrali z rąk druhny naczelniczki hm Anny Nowosad. W czasie mszy Weronika, Monika, Filip, Bartek i Kuba nieśli dary ołtarza. Po odebraniu BŚP wszyscy udali się w drogę powrotną. do Bydgoszczy i do Żnina.

W Żninie delegacja 17 DH NS była o 00,30. Wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi udali się do swoich domów. 18 grudnia dwoje uczniów i dwoje absolwentów wraz z druhną Teresą udało się do Redakcji Radia Żnin, Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy, Banku Spółdzielczego, MOPSu, Gazety Pomorskiej, Pałuk, Parafii Św Floriana, Przedszkola u sióstr Służebniczek, Szkoły Podstawowej Nr 1 ze Światłem Betlejemskim. 19 grudnia podczas jubileuszu 45-lecia szkoły harcerze uroczyście wnieśli BŚP, które po zakończeniu uroczystości wszyscy goście, rodzice i pracownicy szkoły mogli sobie odpalić i zanieść je do swoich domów.

art. Teresa Paradowska


news: swiatlo2018.JPG
Jasełka 2018 oraz 45-lecie ZSS
WYDARZENIA 2018/2019
19 grudnia społeczność szkolna brała dział w corocznych jasełkach szkolnych. Spotkanie to było także okazją do świętowania jubileuszu szkoły a mianowicie 45 - lecia jej istnienia. Patronat honorowy imprezy objął Starosta Żniński. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, emerytowani pracownicy naszej szkoły. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz przyjaciół szkoły.
Uroczystość ta miała charakter imprezy lokalnej, promującej szkołę, przedstawiającej jej dorobek i rozwój.

·         Podczas uroczystości zaproszeni goście zapoznani zostali z nową architekturą budynku, jego bazą dydaktyczno-wychowawczą oraz wybitnymi osiągnięciami uczniów.

·         Przedstawiono etapy powstania i rozwoju szkoły, a zebrane materiały i pamiątki zaprezentowano w formie wystaw, prelekcji, archiwalnych nagrań i prezentacji multimedialnej.

·         W szkole zorganizowano konkursy plastyczne „Nasza szkoła” oraz „Mój Nauczyciel”.

·         Zwrócono uwagę na rolę placówki w kształceniu, integracji uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ze środowiskiem lokalnym. 

·         Zasygnalizowano znaczącą rolę rodziców w procesie edukacji i rozwoju uczniów oraz współpracy Rady Rodziców z placówką. 

·         Zaprezentowano dorobek szkoły w zakresie współpracy z instytucjami i organizacjami oraz znaczenie imprez o charakterze regionalnym.

·         Wskazano znaczenie kultywowania tradycji i kultury Pałuk w zadaniach realizowanych przez placówkę.

Podczas uroczystości 45–lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie w części artystycznej uczniowie i nauczyciele zaprezentowali talenty i wyjątkowe umiejętności rozwijane przez kadrę pedagogiczna, mimo niepełnosprawności.

Po oficjalnej części zorganizowano do uczestników uroczystości słodki poczęstunek w formie bufetu.

Zakładamy cykliczność obchodów lecia szkoły, co 5 lat.

Obszerny fotoreportaż znajduje się w galerii zdjęć.
news: jaselka2018.jpg
news: jaselkai45lecieszkoly2018.jpg
Spotkania z funkcjonariuszami Powiatowej Komendy Policji w Żninie
WYDARZENIA 2018/2019

W ramach realizacji działań profilaktycznej naszej szkoły przeprowadzono dwa spotkania z funkcjonariuszami Powiatowej Komendy Policji w Żninie. 29 października 2018 odbyła się pogadanka nt. „Stop dopalaczom” ze starszymi klasami szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły branżowej. Natomiast 13 listopada odbyły się zajęcia warsztatowe w małych grupach  z uczniami starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum nt. „Odpowiedzialności karnej”.

Warsztaty pt. „Zachowania trudne u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z autyzmem - behawioralna skrzynka z narzędziami dla nauczyciela”
WYDARZENIA 2018/2019

W dniach 30.11.2018 r. i  13.12. 2018 r.  w Zespole Szkół Specjalnych odbyły się warsztaty pt. „Zachowania trudne u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z autyzmem  - behawioralna skrzynka z narzędziami dla nauczyciela” skierowane do nauczycieli przedszkoli oraz klas I-III szkoły podstawowej z powiatu żnińskiego. Działanie to wpisało  się w realizację Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020 w powiecie żnińskim. Organizatorami  byli  Zespół Szkół Specjalnych w Żninie oraz Starostwo Powiatowe w Żninie.

Celem warsztatów była wymiana doświadczeń nauczycieli z placówek powiatowych oraz podniesienie kompetencji w radzeniu sobie z zachowaniami trudnymi dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z wykorzystaniem technik behawioralnych. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele reprezentujący następujące placówki oświatowe: Przedszkole Miejskie nr 1 w Żninie, Przedszkole Miejskie nr 2 im. Jana Brzechwy w Żninie, Szkołę Podstawową nr 5 w Żninie, Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Janowcu Wielkopolskim, Szkołę Podstawową w Gościeszynie, Zespół Szkół w Łabiszynie, Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kowalewie oraz Szkołę Podstawową w Rogowie.

Szkolenie prowadziły mgr Katarzyna Gwiazda, mgr Grażyna Ślęzak oraz mgr Magdalena Łukawska – nauczyciele specjaliści z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie.

news: 2warsztaty.jpg

Mikołajkowy kiermasz świąteczny
WYDARZENIA 2018/20196 grudnia w naszej szkole po raz kolejny odbył się Mikołajkowy kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Podczas zajęć uczniowie przygotowali różnego rodzaju ozdoby świąteczne i dekoracyjne, które prezentowali całej społeczności szkolnej. Wszyscy mogli podziwiać wspaniałą ekspozycję prac m.in. drewniane renifery,  bombki szklane oraz z płatków kosmetycznych, obrazki świąteczne, wianki, skrzaty bożonarodzeniowe, kartki świąteczne wykonane techniką haftu matematycznego. Wszystkie wykonane prace bardzo się podobały, a nasi uczniowie czuli się docenieni. Prace powstały pod kierunkiem nauczycieli: M.Dytman, L.Kwaśniewskiej, M.Czaplickkiej, E.Kołodziejczak.
Zdjęcia prac znajdują się w galerii, aby zobaczyć proszę kliknąć w tekst.
"W świątecznym nastroju"
WYDARZENIA 2018/20196 grudnia w mikołajkowe południe uczniowie IIIa i IIIb gimnazjum oraz wszystkie klasy Szkoły Przyspasabiającej do Pracy uczestniczyli w kolejnej edycji konkursu "W świątecznym nastroju". Uczestnicy w miłej, radosnej i przyjaznej atmosferze rozwiązywali min. zagadki o tematyce świątecznej, odpowiadali na wylosowane  przez siebie  pytania, układali menu wigilijne. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i znajomością tradycji i symboliki związanej z czasem adwentu i Bożego Narodzenia. Organizatorki , a jednocześnie prowadzące potyczki świąteczne panie E. Dobosz i V. Czekaj miały niemały kłopot z przyznaniem poszczególnych miejsc, ponieważ zwycięzcami okazali się wszyscy. Postanowiły przyznac równorzędne I miejsca wszystkim biorącym udział klasom. Konkurs zakończono rozdaniem pamiątkowych dyplomów, wspólnym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.
news: wswiatecznymnastroju.jpeg
Mikołajki w naszej szkole.
WYDARZENIA 2018/2019Mikołajki w naszej szkole.
Podczas muzycznej przerwy uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją przyozdobili naszą szkolną choinkę. Wszystkie ozdoby zostały wykonane własnoręcznie przez uczniów. Dziękujemy uczniom, nauczycielom za pomysłowość i zaangażowanie. Samorząd Uczniowski.
news: mikolajki1.jpg
Strona 4 z 42 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com